ایران خواستار گزارش رسمی عراق درباره علل غرق شدن شناور ایرانی بهبهان شد

بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که به دلیل نامساعد بودن شرایط آب و هوایی بار سرامیک آن به یک سمت کشتی رانده و باعث غرق شدن شناور شده است.

میدل ایست نیوز: سرکنسول ایران در بصره در تماس با مقام‌های ذیربط عراق در خصوص وضعیت سرنشینان این لنج و علت غرق شدن آن خواستار ارائه گزارش مقامات عراقی در این باره شد.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه ایران، بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که به دلیل نامساعد بودن شرایط آب و هوا و برخورد موج‌ها به لنج باری، بار سرامیک آن به یک سمت کشتی رانده و همین مساله موجب غرق شدن شناور شده است.

این گزارش افزوده که وزارت امور خارجه و سفارت ایران در بغداد و سرکنسولگری ایران در بصره هماهنگی لازم را برای بازگرداندن چهار نجات یافته این حادثه و انتقال جسد یک تبعه ایران که جان خود را در این حادثه از دست داده است، در اسرع وقت انجام خواهند داد.

شناور باری به نام بهبهان که روز سه شنبه (2 ژوئن) با حمل بار مصالح ساختمانی و سرامیک از بندر خرمشهر عازم بندر ام‌قصر عراق بود شب گذشته در کانال آبی «خورعبدالله» و در محدوده آب‌های عراق غرق شد.

به گفته «نادر پسنده» مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، تعداد خدمه این شناور هفت نفر بودند که تاکنون یک نفر فوت شده و چهار نفر نجات یافتند.

وی همچنین خبر داد که دو نفر در این حادثه مفقود شده‌اند که یک نفر ایرانی و یک نفر هندی هستند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
ایرنا
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن