رایزنی «مصطفی الکاظمی» با «نوری المالکی»

«نوری المالکی»، رئیس ائتلاف دولت قانون در دیدارِ «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق بر لزوم حمایت از اخلاق و ارزش‌های جامعه تاکید کرد.

میدل ایست نیوز «نوری المالکی»، رئیس ائتلاف دولت قانون در دیدارِ «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق بر لزوم حمایت از اخلاق و ارزش‌های جامعه تاکید کرد.

در این دیدار که در دفتر المالکی برگزار شد، طرفین درباره تازه‌ترین تحولات سیاسی و امنیتی و پیامدهای شیوع کروناویروس و سقوط بهای نفت رایزنی کردند.

المالکی در این دیدار بر لزوم اتخاذ راهکارهای فوری برای مسائل مرتبط با وضعیت امنیتی، بهداشتی و اقتصادی و فراهم‌سازی بستری مناسب برای برگزاری انتخابات عادلانه و سالم از سوی دولت تاکید کرد.

وی ضمن اشاره به اهمیت تحقق وفاق و همدلی سیاسی میان فراکسیون‌ها و طیف‌های مختلف برای مسئولیت‌پذیری همگان به منظور مقابله با چالش‌‌ها و اعمال امنیت و پایبندی به قانون، بر اهمیت صیانت از جامعه و ارزش‌ها و اخلاقیات آن در برابر حملات و حفظ هنجارهای اسلامی و جامعه برای دستیابی به نظام سیاسی مستحکم و فرایند سیاسی باثبات و قادر به گذر از چالش‌های پیچیده و انباشت شده تاکید کرد.

المالکی در پایان حمایت خود از اقدامات مربوط به خدمات‌رسانی به شهروندان و پاسخگویی به مطالبات‌شان را اعلام کرد.

از سوی دیگر، نخست وزیر عراق هم بر تمایل خود برای ارتباط با گروه‌های سیاسی برای پشت سر نهادن چالش‌های کنونی عراق و یکپارچه‌سازی تلاش‌ها به منظور تحقق منافع ملت تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا