سخنگوی «محمود عباس»: 10 روز آینده برای کل روند صلح میان فلسطین و اسرائیل سرنوشت ساز خواهد بود

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که فلسطین و اردن با قاطعیت با هر اقدام یکجانبه اسرائیل در الحاق زمین های جدید مخالف اند.

میدل ایست نیوز: «نبیل ابوردینه»، سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین، گفت که 10 روز آینده برای کل روند صلح در اراضی فلسطینی سرنوشت ساز خواهد بود.

او شنبه شب (20 ژوئن) گفت که پیغام مکتوب ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، به «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، درباره تأکید بر موضع ثابت اردن درقبال طرح اسرائیل برای الحاق زمین هایی از کرانه باختری به اسرائیل بود.

ابوردینه افزود که ملک عبدالله در پیام خود تأکید کرده که بدون برقراری کشور فلسطین و پایتخت آن قدس شرقی امکان تحقق صلح در منطقه وجود ندارد و افزوده که موضع اردن در این باره همان موضع فلسطین است.

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که فلسطین و اردن با قاطعیت با هر اقدام یکجانبه اسرائیل در الحاق زمین های جدید مخالف اند و افزود که فلسطین از مرزهای 1967 و پایتختی قدس و نقشه های مورد حمایت جهان عرب از فلسطین کوتاه نخواهد آمد.

او گفت که 10 روز آینده سرنوشت همه تلاش ها برای صلح میان فلسطین و اسرائیل را تعیین خواهد کرد و افزود که فلسطین همه گزینه ها را در رویارویی با تصمیم اسرائیل در نظر خواهد گرفت و برای هر اقدامی با اردن هماهنگ خواهد بود.

پیش از این «بنیامین نتانیاهو» تأکید کرده بود که اسرائیل دربرابر فرصتی تاریخی برای انضمام اراضی تازه ای از کرانه باختری به خاک خود است.

طرح نتانیاهو با مخالفت گسترده در میان احزاب اسرائیلی ازجمله حزب وزیر خارجه اسرائیل مواجه شده است. هفته گذشته سفیر ایالات متحده در اسرائیل جلسه ای برای رفع این اختلافات برگزار کرد که بی نتیجه ماند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا