شکایت عراق به شورای امنیت بابت نقض حاکمیت ارضی این کشور

یک عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق که عراق رسما به شورای امنیت و سازمان ملل بابت حملات به خاک خود شکایت کرده است.

میدل ایست نیوز: «عبدالخالق العزاوی»، عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق، خبر داد که این کشور از ایران و ترکیه بابت حملاتشان به خاک عراق و نقض حاکمیت ارضی عراق به شورای امنیت و سازمان ملل متحد شکایت رسمی کرده است.

او در مصاحبه با خبرگزاری رسمی عراق گفت که این کمیسیون خواستار تقویت توان دفاع هوایی و راداری عراق برای تقویت توانایی ارتش عراق برای رویارویی با حملات احتمالی شده است.

العزاوی درباره حملات اخیر ترکیه و ایران به مواضع کردهای مخالف در خاک عراق گفت که فرمانده کل نیروهای مسلح با کمیسیون های امنیت و روابط خارجی مجلس در هماهنگی کامل است و در این باره سفرای ایران و ترکیه به وزارت خارجه احضار شده و یادداشت های اعتراضی عراق را دریافت کرده اند.

او گفت که عراق رسما به شورای امنیت و سازمان ملل بابت حملات به خاک خود شکایت کرده است.

هفته گذشته در پی حملات ترکیه و ایران به مواضع کردهای مخالف در خاک عراق که ساعاتی پس از دیدار وزیر خارجه ایران با همتای ترکیه ای وی در آنکارا آغاز شد عراق سفرای ایران و ترکیه را احضار و اعتراض خود به این حملات را اعلام کرد.

عراق در ماه ژانویه در پی اقدام ایالات متحده در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و نیز اقدام متقابل ایران در حمله به پایگاه نظامی عین الاسد از ایران و ایالات متحده به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + ده =

دکمه بازگشت به بالا