سخنگوی «الکاظمی»: تحقیقات از بازداشت شدگان گردان‌های حزب‌الله ادامه دارد/هیچ فرد خارجی در میان آنها وجود نداشت

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق بر تداوم تحقیقات از بازداشت شدگان توسط دستگاه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

میدل ایست نیوز:سرهنگ «یحیی رسول»، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق بر تداوم تحقیقات از بازداشت شدگان توسط دستگاه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

یحیی رسول در گفت‌وگویی مطبوعاتی تصریح کرد: «نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم 14 نفر را در یکی از مناطق بغداد دستگیر کردند که چندین راکت‌انداز در اختیار داشتند، عملیات بازداشت راکت‌اندازان با هدف باز ستاندن اقتدار دولت عراق انجام شد.»

وی افزود: «دستگاه‌های اطلاعاتی و قضایی به تحقیقات خود با عناصر بازداشت شده ادامه می‌دهند، همه این افراد عراقی هستند و هیچ گونه فرد خارجی در میان آنها وجود ندارد.»

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اظهار داشت: «نیروهای عراقی اجازه انجام عملیاتی که اقتدار دولت را هدف قرار می دهد، نخواهند داد، ما اجازه ایجاد آشوب در کشور را نداده و قانون را اجرا خواهیم کرد.»

نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم روز گذشته طی عملیاتی، 13 عضو گردان‌های حزب‌الله عراق را به اتهام دست داشتن در حملات راکتی علیه مواضع امریکایی در عراق دستگیر کردند.

«میدل ایست نیوز»  پیشتر سندی منتشر کرد که نشان می دهد نخست وزیر عراق دستور تشکیل کمیته ای برای بازجویی از افراد بازداشت شده در مقر کتائب حزب الله در بغداد را صادر کرده است.

براساس این سند، «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، در ساعت 2 بامداد روز جمعه در تماسی تلفنی با معاون فرمانده ستاد مشترک عراق دستور داده که کمیته ای برای بازجویی از بازداشت شدگان توسط نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم که متهم به حمله راکتی به سمت منطقه خضراء هستند صادر کند.

در این سند تصریح شده که بازداشت این افراد در ساعت 17 روز پنج شنبه 25 ژوئن و نه بامداد جمعه 26 ژوئن انجام شده است.

براساس این سند، الکاظمی دستور داده که کمیته مزبور به ریاست مدیر دستگاه امنیت و مبارزه با تروریسم و با عضویت دستگاه امنیت ملی و دستگاه اطلاعات ملی و سازمان امنیت الحشد الشعبی تشکیل شود.

او همچنین خواستار ارائه گزارش تحقیقات به وی در کوتاه ترین زمان ممکن شده است.

برخی منابع خبری پیشتر اعلام کرده بودند که در میان افراد بازداشت شده، اتباع لبنان و ایران هم حضور داشته اند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا