حضور رسانه‌ای سفیر امریکا در بیروت علیرغم حکم قضایی/عذرخواهی مشاور «میشل عون» از سفیر

رسانه‌های لبنانی علیرغم حکم دستگاه قضایی این کشور به اجرا و پخش مصاحبه با سفیر ایالات متحده امریکا در بیروت ادامه می دهند.

میدل ایست نیوز: رسانه‌های لبنانی علیرغم حکم دستگاه قضایی این کشور به اجرا و پخش مصاحبه با «دوروتی شیا»، سفیر ایالات متحده امریکا در بیروت ادامه می دهند.

سفیر امریکا امروز در جدیدترین حضور رسانه‌ای خود در مصاحبه با شبکهMTV لبنان اظهار داشت: «یک مسئول بلندپایه لبنانی در گفت‌وگو با وی ضمن عذرخواهی تاکید کرده که دادگاه اختیاری برای اعمال محدودیتی از این دست ندارد و دولت اقدامات مناسب را برای عدول از این تصمیم اتخاذ خواهد کرد.»

شیا در ادامه تصمیم دادگاه را تلاشی «ناراحت‌کننده» برای ساکت کردن رسانه‌ها توصیف کرد و افزود: «دولت باید بیشتر بر اجرای اصلاحات اقتصادی تمرکز کند.»

وی در پایان اظهار داشت: «امیدوارم همه ما برای پشت سر نهادن این وضعیت دشوار تلاش کنیم.»

در این میان، روزنامه النهار لبنان به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: «سلیم جریصاتی»، مشاور رئیس جمهوری لبنان با سفیر ایالات متحده امریکا تماس گرفته و از وی بابت حکم دادگاه عذرخواهی کرده است.

مشاور میشل عون خطاب به شیا تاکید کرده است: تصمیم دستگاه قضایی، تصمیمی فردی است و هیچ ارتباطی با تصمیم سیاسی یا رسمی کشور ندارد همچنین این تصمیم بازتاب مثبتی در میان محافل رسمی نداشته است.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که «منال عبدالصمد»، وزیر اطلاع‌رسانی لبنان پیشتر تاکید کرده بود که هیچ یک از اعضای دولت با سفیر امریکا تماس نگرفته و عذرخواهی نکرده است.

قاضی دادگاه امور فوری در لبنان پیشتر با صدور حکمی هرگونه مصاحبه هر رسانه لبنانی یا خارجی فعال در خاک لبنان با دوروتی شیا، سفیر ایالات متحده در بیروت را به مدت یک سال ممنوع کرد.

در این حکم آمده که هر رسانه ای که به این حکم، بی توجهی کند با توقیف به مدت یک سال یا جریمه 200 هزار دلاری مواجه خواهد شد.

این حکم پس از آن صادر شده که دوروتی شیا در مصاحبه با شبکه «العربی الحدث» گفت که ایالات متحده از عملکرد حزب الله در لبنان به شدت نگران است و افزود که « نصرالله ثبات لبنان را تهدید می کند و حزب وی مانع از حل مشکلات اقتصادی لبنان می شود.»

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
النهارروسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا