جمع آوری 7.7 میلیارد دلار کمک های انسان های دوستانه به مردم سوریه در کنفرانس سازمان ملل

سازمان ملل متحد در کنفرانسی برای کاهش آثار بحران انسانی ای که میلیون ها سوریه ای گرفتار آن شده اند 7.7 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

میدل ایست نیوز: سازمان ملل متحد در کنفرانسی برای کاهش آثار بحران انسانی ای که میلیون ها سوریه ای به علت 9 سال جنگ و ناآرامی در این کشور گرفتار آن شده اند 7.7 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

این سازمان پیش از این پیش بینی جمع آوری 17 میلیارد دلار را کرده بود اما تأکید کرد که با توجه به مشکلات پیش آمده برای کشورها به علت شیوع کرونا و نیز وجود پرونده های مهم  دیگری مانند یمن، انتظار جمع آوری 7.7 میلیارد دلار را هم نداشته است.

«مارک لوکوک»، هماهنگ کننده امور انسانی و امدادرسانی وضعیت های فوق العاده در سازمان ملل پس از این کنفرانس که حدود 60 کشور و نهاد غیر دولتی در آن حضور داشتند گفت که «شرایط این بار متفاوت است و تأمین مواد لازم برای کاهش رنج های ملت سوریه برای هر کشوری دشوار خواهد بود».

بیشترین کمک ازجانب آلمان بود که 1.58 میلیارد یورو (1.78 میلیارد دلار) متقبل شد.

پیش از این سازمان ملل اعلام کرده بود که 3.8 میلیارد دلار برای کمک به حدود 11 میلیون نفر در داخل سوریه که 9.3 میلیون نفر آنها به غذای کافی دسترسی ندارند نیاز دارد و 6.04 میلیارد دلار برای کمک به 6.6 میلیون سوریه ای آواره که در خارج از این کشور هستند.

پیش از این برنامه جهانی غذا اعلام کرده بود که مشکلات اقتصادی در سوریه باعث شده که قیمت مواد غذایی در این کشور شاهد رشد 200 درصدی در کمتر از یک سال باشد.

اتحادیه اروپا تأکید کرده که بازسازی سوریه میلیاردها دلار هزینه خواهد داشت اما تا زمانی که راه حل سیاسی برای این کشور ایجاد نشود امکان کمک به بازسازی سوریه وجود ندارد.

روز گذشته صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) نیز هشدار داد که 6 میلیون کودک سوریه ای در دوران جنگ در این کشور که وارد دهمین سال خود شده زاده شده اند و به علت «ادامه یافتن یکی از وحشیانه ترین جنگ های تاریخ جدید» گرفتار بحرانی انسانی هستند.

این سازمان در بیانیه ای تأکید کرده که این کودکان چیزی جز جنگ و آوارگی را تجربه نکرده اند و افزوده که به علت شدت خشونت ها یک کودک سوریه ای هر 10 ساعت یک بار در معرض کشته شدن قرار می گیرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
رویترز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا