کشف پادگان زیرزمینی داعش در شمال بغداد

یکی از فرماندهان حاضر در این عملیات تأکید کرد که این عملیات دستاوردهای مهمی داشته و تا چند روز آینده نتایج آن را بر امنیت منطقه خواهیم داد.

میدل ایست نیوز: نیروهای عراقی از شناسایی یک پادگان زیرزمینی تروریست های داعش در منطقه «طارمیه» در شمال بغداد خبر دادند.

روز پنجشنبه واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق با صدور بیانیه ای از آغاز اجرای یک عملیات بزرگ در مناطق شمالی بغداد برای تعقیب تررویست های داعش براساس اطلاع امنیتی خبر داد.

براساس این بیانیه، به دستور فرمانده کل نیروهای مسلح عراق و تحت اشراف فرماندهی ستاد مشترک، ستاد عملیات بغداد بامداد امروز عملیات امنیتی گسترده ای را در شمال بغداد آغاز کرده است.

این بیانیه افزوده که این عملیات با حضور نیروهای یگان ویژه، ارتش، نیروهای واکنش فوری، نیروهای ویژه پلیس، الحشد الشعبی، و با کمک لجستیک نیروی هوایی برگزار می شود.

«علی الجبوری»، فرمانده یکی از یگان های شرکت کننده در این عملیات تأکید کرد که این عملیات دستاوردهای مهمی داشته و تا چند روز آینده نتایج آن را بر امنیت منطقه خواهیم داد.

او گفت که این عملیات بسیار مهم بوده و براساس اطلاعات دقیق اجرا شده و افزود که داعش درآمدهای کلانی از حوض های پرورش ماهی در این منطقه داشته ضمن اینکه از دشواری ورود به این منطقه به علت جغرافیای خاصش استفاده می کرده است.

به گفته الجبوری در این عملیات علاوه بر بستن یکی از مهم ترین منابع درآمد داعش، یک پادگان نظامی زیرزمینی بزرگ که داعش از آن برای اختفای نیروهایش و نیز آموزش نیروها استفاده می کرد شناسایی شده است.

همزمان نیروهای الحشد الشعبی از دفع حمله تروریست های داعش به منطقه تل الذهب در جنوب سامراء خبر دادند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
الشرق الاوسط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا