سازمان ملل: برای کمک به بغداد و اربیل برای دستیابی به توافقی جامع و ریشه‌ای آماده‌ایم

نماینده ویژه سازمان ملل در امور عراق در دیدار با نخست‌وزیر اقلیم کردستان از آمادگی سازمان ملل برای کمک به بغداد و اربیل برای دستیابی به توافق جامع و ریشه‌ای و مورد رضایت طرفین خبر داد.

میدل ایست نیوز: «جنین هنیس پلاسخارت»، نماینده ویژه سازمان ملل در امور عراق در دیدار با «مسرور بارزانی»، نخست‌وزیر دولت محلی اقلیم کردستان از آمادگی سازمان ملل برای کمک به بغداد و اربیل برای دستیابی به توافق جامع و ریشه‌ای و مورد رضایت طرفین خبر داد.

به گزارش دفتر نخست وزیری دولت محلی اقلیم کردستان، بارزانی امروز از پلاسخارت در اربیل استقبال و درباره آخرین تحولات عراق و تلاش‌های جاری برای حل مشکلات باقی مانده میان دولت اقلیم و دولت فدرال رایزنی کرد.

پلاسخارت در این دیدار از آمادگی سازمان ملل برای کمک به دولت اقلیم و دولت فدرال عراق برای دستیابی به توافق جامع، ریشه‌ای و بلندمدت در راستای منافع همه مردم عراق خبر داد.

از سوی دیگر، نخست وزیر اقلیم کردستان اعلام کرد مذاکرات با دولت فدرال برای حل و فصل همه مسائل حل نشده از طریق توافقی مبتنی بر اصول قانون اساسی ادامه دارد.

بازرانی در پایان بر لزوم فعال‌سازی سازوکار هماهنگی امنیتی مشترک میان نیروهای پیشمرگه و ارتش عراق در مناطق کردنشین خارج از قلمرو دولت محلی اقلیم تاکید کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
السومریه نیوز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن