سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح: نیروهای پیشمرگه به مناطقی که نیروهای فدرال در آن حضور دارند، برنمی گردند

او اخبار منتشرشده درباره اینکه مذاکرات به بازگشت نیروهای پیشمرگه به برخی از مناطق مورد مناقشه مربوط می شود را تکذیب کرد.

میدل ایست نیوز: در پی انتشار اخباری درباره نشست های فرماندهان نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان و نیروهای نظامی دولت مرکزی سرهنگ «یحیی رسول»، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، تأکید کرد که در این مذاکرات به بازگشت نیروهای پیشمرگه به مناطقی که نیروهای نظامی دولت مرکزی در آن حضور دارند پرداخته نمی شود.

او اخبار منتشرشده درباره اینکه مذاکرات به بازگشت نیروهای پیشمرگه به برخی از مناطق مورد مناقشه مربوط می شود را تکذیب کرد.

رسول گفت که نیروهای پیشمرگه بخشی از نیروهای دفاعی عراق هستند که مواضع فداکارانه و شجاعانه ای در جنگ با تروریسم و آزادی موصل داشتند و شهدای فراوانی را در این جنگ تقدیم کردند و نقش آنها فراموش نشدنی است.

او افزود که در نشست هایی که در حال اجراست همکاری و هماهنگی امنیتی و نیز همکاری در تأمین امنیت مناطقی که شاهد خلأ امنیتی است ازجمله در نقاطی که فاصل میان نیروهای پیشمرگه و نیروهای دولت مرکزی است و گاه به 13 کیلومتر می رسد بررسی می شود.

او گفت که قرار است ستادهای هماهنگی مشترکی تشکیل شود که کار آنها ارائه اطلاعات به فرماندهان در وزارت امور پیشمرگه و ستاد عملیات مشترک است.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق همچنین تشکیل گردان های مشترک از پیشمرگه و نیروهای تابع عملیات مشترک برای جنگ با داعش را نیز محتمل دانست.

وزارت نیروهای پیشمرگه در اقلیم کردستان عراق اخیرا با صدور بیانیه ای از مذاکرات با وزارت دفاع عراق برای بررسی تشکیل کمیته همکاری و مراکز هماهنگی مشترک به خواست دولت مرکزی عراق خبر داد.

در سال 2016، پس از برگزاری همه پرسی استقلال کردستان عراق، نیروهای دولت فدرال عراق با حضور در شهر مورد مناقشه کرکوک، نیروهای پیشمرگه را از استان کرکوک بیرون انداختند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الفرات نیوز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن