نیروهای واکنش فوری عراق کنترل گذرگاه مرزی «منذریه ـ خسروی» را به دست گرفتند

خبرگزاری رسمی عراق (واع) خبر داد که نیروهای واکنش فوری عراق کنترل گذرگاه مرزی منذریه ـ خسروی میان عراق و ایران را به دست گرفته اند.

میدل ایست نیوز: خبرگزاری رسمی عراق (واع) خبر داد که نیروهای واکنش فوری عراق کنترل گذرگاه مرزی منذریه ـ خسروی میان عراق و ایران را به دست گرفته اند.

این خبرگزاری با انتشار خبری کوتاه تأکید کرد که کنترل گذرگاه مرزی منذریه به دست نیروهای واکنش فوری عراق افتاده است.

«مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، اخیرا طی اظهاراتی تأکید کرد که میلیاردها دلار از درآمدهای کشور به علت عدم سلطه دولت بر گذرگاه های مرزی آبی و زمینی هدر می رود چون گروه هایی قانون شکن می خواهند این درآمدها را به دست داشته باشند».

او گفت که طرحی برای سلطه بر همه گذرگاه های مرزی زمینی و آبی تنظیم شده که درآمدهای دولت از گذرگاه ها را افزایش خواهد داد.

چند مقام عراقی نیز تأکید کرده اند که الکاظمی دستور تشکیل کمیته ای مشترک از وزارتخانه های دفاع و کشور و دارایی و دستگاه اطلاعات را داده تا کنترل کامل گذرگاه های مرزی را به دست گیرند و پرونده قاچاق گسترده و هدررفت اموال در این عرصه بسته شود و افزوده اند که این کمیته به زودی فعالیت خود را آغاز می کند.

یکی از این مقامات که نخواسته نامش فاش شود گفته که 80 درصد فساد در گذرگاه های مرزی به گذرگاه های مشترک با ایران مربوط می شود.

«عبدالرحمن المشهدانی»، کارشناس اقتصادی عراقی، تأکید می کند که درآمدهای مرزی و گمرکی می تواند منبع درآمد دوم عراق بعد از نفت باشد و می افزاید که  عراق 22 گذرگاه مرزی دارد که درآمد دولت از آنها متناسب با برآوردهای انجام شده نیست و فقط یک چهارم آن است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن