«مصطفی الکاظمی» بعد از دیدن از مقر الحشد الشعبی، ستاد عملیات مشترک و گذرگاه «المنذریة» و «مندلی» در دیالی: نیروهای نظامی اجازه شلیک به متجاوزان به خاک عراق را دارند+ تصاویر

مصطفی الکاظمی همزمان با آغاز مرحله چهارم عملیات ابطال العراق از مقر الحشد الشعبی، ستاد عملیات مشترک و مرز المنذریة دیدن کرد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز همزمان با آغاز مرحله چهارم عملیات «ابطال العراق»، وارد استان دیالی شد.

الکاظمی پس از حضور در استان دیالی از مقر ستاد عملیات مشترک عراق و الحشد الشعبی در استان دیالی دیدن کرد.

صبح امروز مرحله چهارم عملیات ابطال العراق در استان دیالی به دستور فرمانده کل نیروهای مسلح عراق آغاز شد.

وی همچنین از گذرگاه مرزی «المنذریه» (خسروی) و «مندلی» (سومار) که پیشتر دستور حضور نیروهای امنیتی در آن برای جلوگیری از فساد و قاچاق را صادر کرده بود دیدن کرد.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق به نیروهای امنیتی در گذرگاه های مرزی اختیار داد در صورت برخورد با هرگونه تجاوز به مرزهای عراق به متجاوزان شلیک کنند.

وی گفت نیروهای نظامی این اختیار را دارند به متجاوزان به مرزهای عراق شلیک کنند.

الکاظمی در بازدید از گذرگاه مرزی مندلی گفت: «دیدار ما از گذرگاه مرزی مندلی پیام واضحی به همه فاسدان است مبنی بر اینکه هیچ جایگاهی در گذرگاه های مرزی ندارید و ما طرح های تضمین کننده ای برای مبارزه با شما آماده کرده ایم، همه باید برای تحقق این مطلب همکاری کنند.»

وی ضمن درخواست از همه ادارات برای مبارزه با فساد گفت که گمرگ در دست نیروهای نظامی قرار دارد و از رئیس سازمان گذرگاه های مرزی خواست تا طرحی برای ساماندهی همه مرزها آماده کند.

نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق افزود به رئیس سازمان گذرگاه های مرزی عراق اختیاراتی دادیم تا با فاسدان مبارزه کند و آنها را در همه مرزها تحت تعقیب قرار دهد.

الکاظمی تاکید کرد اجازه نخواهد داد بیت المال در گذرگاه های مرزی سرقت شود.

وی در حاشیه بازگشایی مرز مندلی گفت: «مرحله بازگرداندن نظم و قانون آغاز شده و اجازه نخواهیم داد اموال عمومی در گذرگاه های مرزی دزدیده شود.»

مصطفی الکاظمی در بازدید از گذرگاه مرزی مندلی به همراه «عدنان الوائلی»، رئیس سازمان گذرگاه های مرزی عراق این مرز را برای مبادلات تجاری با ایران بازگشایی کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیومبغداد الیومبغداد الیومبغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن