ائتلاف الفتح «سرکوب» تظاهرات‌کنندگان رفحاء را محکوم کرد

ائتلاف الفتح با صدور بیانیه‌ای آنچه را سرکوب تظاهرات‌کنندگان «رفحاء» از سوی نیروهای امنیتی خواند، محکوم کرد.

میدل ایست نیوز: ائتلاف الفتح با صدور بیانیه‌ای آنچه را سرکوب تظاهرات‌کنندگان «رفحاء» از سوی نیروهای امنیتی خواند، محکوم کرد.

در بیانیه ائتلاف الفتح آمده، مایه تاسف بسیار است که امروز تظاهرات‌کنندگان استان‌های مرکزی و جنوبی که حقوق‌شان را مطالبه می‌کنند، توسط نیروهای امنیتی مورد سرکوب و اقدامات خشونت‌آمیزی نظیر بکارگیری باتوم و شلیک گلوله جنگی قرار گرفتند که منجر به خونریزی و زخمی شدن تظاهرات‌کنندگان شد، این اقدامات نقض آشکار قانون اساسی عراق و تضمین حق برگزاری تظاهرات و آزادی بیان است.

ائتلاف الفتح در ادامه افزود: « در عین حال که بستن ورودی‌های بغداد به روی این قشر فداکار و ممانعت از انتقال پیام‌شان به دولت و نیز سرکوب‌ این افراد را محکوم می کنیم، از بروز این اتفاقات در کشوری دموکراتیک و در سایه نظام سیاسی تعددگرا و پس از فداکاری‌های جوانان برای اصلاح و تغییر رویه و موضع جسورانه مرجعیت و نیروهای ملی در حمایت از مطالبات مشروع و فرهنگ اعتراض مسالمت‌آمیز ابراز تعجب و شگفتی می کنیم.

ائتلاف الفتح در پایان اظهار داشت: ما علاوه بر اینکه دولت را مسئول انجام تحقیقات در رخدادهای امروز می دانیم، از نخست‌وزیر می‌خواهیم پرونده اعتراضات مردمی را با همکاری پارلمان و گروه‌های سیاسی به سرعت مورد رسیدگی قرار دهد، ما همچنین نسبت به فرجام نادیده‌انگاری یا دور زدن صدای مردم هشدار می‌دهیم، این اقدامات منجر به وخیم‌تر شدن بحران‌ها و کشیده شدن کشور به سمت آشوب می شود.

آوارگان اردوگاه رفحاء امروز در اعتراض به قطع حقوق خود در تظاهراتی جاده بین المللی بغداد-بابل را بستند.

یک منبع امنیتی در این باره اعلام کرد که تظاهرات کنندگان خشمگین در پی قطع حقوق آوارگان رفحاء جاده بین المللی بغداد-بابل را مسدود کردند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

دکمه بازگشت به بالا