تظاهرات شدید در عراق در اعتراض به وضعیت بد برق

تظاهرات کنندگان در استان های مرکزی و جنوبی عراق در اعتراض به وضعیت بد برق و قطعی آن با توجه به افزایش گرمای هوا تظاهرات کردند و اداره های برق استان ها را محاصره کردند و راه های اصلی را با آتش زدن لاستیک خودرو بستند.

میدل ایست نیوز: تظاهرات کنندگان عراقی صبح امروز یکشنبه در برخی استان های جنوبی عراق در اعتراض به وضعیت بد برق و قطعی آن دست به تظاهرات زدند و اداره های وابسته به وزارت برق را محاصره کردند.

این در حالی است که شب گذشته نیز تظاهرات کنندگانی در استان میسان در اعتراض به وضعیت بد برق در عراق اقدام به اعتراض کردند.

با افزایش گرمای هوا و قطعی برق در برخی از استان های عراق، تظاهرات کنندگان خشم خود را با اعتراض دست جمعی و مسدود کردن راه های حیاتی نشان دادند و خواستار حل فوری این مشکل شدند.

شرکت توزیع برق جنوب عراق از قطع جزئی برق در دو استان بصره و قطع بخشی از خط انتقال برق در الناصریة خبر داده بود که این امر خشم تظاهرات کنندگان عراقی را بیش از پیش برانگیخت.

گفتنی است تظاهرات کنندگان در شهر «الثورة» در استان میسان شب گذشته در اعتراض به قطعی برق جاده شهر العمارة به بصره را مسدود کردند و لاستیک خودرو و اداره توزیع برق را آتش زدند.

صبح امروز تظاهرات کنندگان در استان های القادسیة، کربلاء، میسان، ذی قار، بصره و بابل خواستار بهبود وضعیت برق در استان های خود شدند.

تظاهرات کنندگان در شهر الدیوانیة مرکز استان القادسیة ساختمان اداره توزیع برق را محاصره کردند و ضمن سر دادن شعارهای در رابطه با فساد در وزارت برق و دولت عراق، کنترل احزاب عراق بر اداره های برق در استان ها را محکوم کردند.

در استان ذی قار نیز تظاهرات کنندگان در شهر «سوق الشیوخ»، ضمن تجمع در برابر ایستگاه برق محله شهدا بهبود وضعیت برق را خواستار شدند و در اعتراض به وضعیت بد برق با آتش زدن لاستیک خودرو در وسط خیابان ها اعتراض خود را نشان دادند.

در این هفته و هفته گذشته استان های میسان، نجف، ذی قار، واسط، دیالی و بابل تظاهرات مردمی را در مقابل ادارات برق شاهد بوده است.

تظاهرات کنندگان با مسدود کردن راه های اصلی در شهر الکوت، مرکز استان واسط و در میسان و بابل اعتراض خود را نشان دادند، لاستیک های خودرو را آتش زدند و تهدید کردند که این تظاهرات را به تحصنی مانند تحصن سال های گذشته تبدیل خواهند کرد.

رؤسای اداره های برق استان های عراق در واکنش به این تظاهرات از بر عهده گرفتن مسئولیت وضعیت بد برق خودداری کردند و مسئولیت آن را به گردن وزارت برق انداختند.

در این رابطه «ناظم الوائلی»، استاندار ذی قار اعلام کرده بود: «به وزیر برق تاکید کردیم که وضعیت برق بد و غیرقابل تحمل است، وزارت برق باید فورا اقداماتی برای حل کمبود برق همزمان با افزایش گرمای هوا اتخاذ کند.»

کمیسیون انرژی پارلمان عراق نیز تظاهرات مردمی در اعتراض به وضعیت بد برق را تایید کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا