امضای چند سند همکاری میان عراق و عربستان

ریاست هیئت عراقی در این شورا را «علی عبدالامیر علاوی»، وزیر دارایی عراق، و ریاست هیئت عربستانی را «عبدالعزیز بن سلمان»، وزیر انرژی عربستان، برعهده دارند.

میدل ایست نیوز: هماهنگی روابط عراق و عربستان چند توافق نامه و یادداشت همکاری در عرصه های سرمایه گذاری و آموزش و ورزش و انرژی امضا کرد.

این توافق نامه پس از سومین جلسه شورای هماهنگی روابط عراق و عربستان در ریاض امضا شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، در این جلسات بر سر طرح مشترک پروژه های سرمایه گذاری دو کشور توافق شد و طرفین توافق نامه ای میان صندوق توسعه عربستان و وزارت دارایی این کشور برای پرداخت وام برای انجام چند پروژه توسعه ای عراق و همچنین سند همکاری در عرصه بهداشت امضا کردند.

این گزارش افزوده که در این نشست ها وضعیت گذرگاه مرزی عرعر و تمهیدات انجام شده برای بازگشایی آن بررسی شد.

ریاست هیئت عراقی در این شورا را «علی عبدالامیر علاوی»، وزیر دارایی عراق، و ریاست هیئت عربستانی را «ماجد القصبی»، وزیر بازرگانی عربستان، برعهده دارند.

همچنین وزرای برنامه ریزی، نفت، بهداشت، برق، کشاورزی، ورزش و جوانان و نیز دبیر کل هیئت وزیران و قائم مقام وزیر خارجه عراق ازجانب عراق و وزرای انرژی، معاون رئیس دستگاه امنیت عمومی، وزیر محیط زیست و کشاورزی، وزیر سرمایه گذاری، رئیس صندوق توسعه عربستان، وزیر آموزش، وزیر صنایع، وزیر حمل و نقل، و معاونان چند وزارتخانه دیگر در این جلسان حضور داشتند.

قرار بود امروز «مصطفی الکاظمی» در سفری رسمی به ریاض برود اما در پی بستری شدن پادشاه عربستان، وزیر خارجه و دیگر مقامات عربستانی از توافق با عراق برای تعویق این سفر تا زمان مرخصی پادشاه عربستان خبر دادند.

اعضای شورای هماهنگی روابط عراق و عربستان شب گذشته به ریاض سفر کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
خبرگزاری رسمی عربستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا