اختصاصی/ برنامه سفر «مصطفی الکاظمی» در تهران/ دیدار خصوصی بیست دقیقه ای با آیت الله خامنه ای

مراسم استقبال رسمی نخست وزیر عراق با حضور «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران در ساعت 16 به وقت تهران در ساختمان سالن اجلاس سران برگزار می شود.

میدل ایست نیوز: پایگاه خبری «میدل ایست نیوز» به برنامه «مصطفی الکاظمی» در سفرش به تهران دست یافت.

براساس سند دایره تشریفات وزارت خارجه، مراسم استقبال رسمی نخست وزیر عراق با حضور «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران در ساعت 16 به وقت تهران در ساختمان سالن اجلاس سران برگزار می شود و پس از آن نشست دوجانبه الکاظمی و روحانی با حضور فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق و محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور ایران برگزار می شود.

پس از مراسم استقبال به مدت نیم ساعت  نیز نشست سران با حضور هیئت های همراه، شامل وزرای دارایی و نفت و برق عراق و وزرای نفت و نیرو و رئیس بانک مرکزی ایران برگزار می شود.

سران دو کشور در ساعت 17:10 امروز کنفرانس مطبوعاتی مشترک برگزار خواهند کرد که در آن رئیس جمهور ایران و نخست وزیر عراق سخنرانی خواهند کرد.

دور دوم مذاکرات دوجانبه در ساعت 17:40 تا 18:15 بعد از ظهر با حضور نخست وزیر عراق و اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ایران برگزار می شود و سپس مذاکرات سران و هیئت همراه عراقی با همتایان ایرانی شان برگزار می شود.

مصطفی الکاظمی امروز به همراه «علی علاوی» وزیر دارایی عراق با آیت الله خامنه ای دیدار می کند و قرار است 20 دقیقه با ایشان دیدار خصوصی داشته باشد.

برنامه روز چهارشنبه نخست وزیر عراق نیز با ضیافت صبحانه رسمی آغاز می شود و سپس نخست وزیر عراق و هیئت همراه وی در ساعت 9 صبح در مقر مجلس شورای اسلامی ایران با محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران، دیدار می کند.

هیئت عراقی پس از بازدید از مجلس شورای اسلامی به فرودگاه مهرآباد می روند و در ساعت 11 صبح چهارشنبه تهران را به مقصد بغداد ترک می کنند.

به علت رعایت توصیه های بهداشتی درباره شیوع ویروس کرونا، در این مراسم هیچ گونه مصافحه میان هیئت های دو کشور انجام نخواهد شد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن