سرخط خبرهاسیاسی

اسرائیل اعلام کرد که به تلافی پرتاب خمپاره حملاتی به مواضع ارتش سوریه کرده ‌است

به گفته اسرائیل پرتاب خمپاره‌ها از سوی سوریه تلفات یا خسارت‌های انسانی نداشته، اما یک ساختمان و یک خودرو آسیب دیده ‌است.

میدل ایست نیوز: ارتش اسرائیل می‌گوید بالگردهایش، روز جمعه در واکنش به پرتاب خمپاره، به برخی مواضع ارتش سوریه در جوار منطقه جولان حمله کرده‌اند. این رخدادها در حالی‌ست که تنش‌ها در مرزهای شمالی اسرائیل بالا گرفته و ارتش اسرائیل برای درگیری احتمالی با حزب‌الله لبنان به حالت آماده باش درآمده است.

به گزارش رویترز ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای گفته است «برخی مواضع هدف قرار گرفتند؛ از جمله پست‌های دیدبانی و سازوکارهای جمع‌آوری اطلاعات و جاسوسی واقع در در پایگاه‌های نیروهای مسلح سوریه».

خبرگزاری رسمی سوریه نیز به نقل از یک مقام نظامی دولت آن گفته سه پاسگاه در منطقه قنيطره، واقع در جنوب سوریه در بلندی‌های جولان، با موشک‌های هدایت‌شونده ضد تانک، هدف قرار گرفته‌اند. به گفته این مقام نظامی دو نفر زخمی شده و در مناطق جنگلی آتش‌سوزی رخ داده‌است.

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه از سوی دیگی می‌گوید یک موضع که هدف قرار گرفته‌ توسط نیروهای سوریه و گروه های وابسته به ایران، کنترل می‌شود و در حاشیه قنيطره قرار دارد.

حملات ارتش اسرائیل ساعاتی پس از آن صورت گرفته که ارتش این کشور اعلام کرد صدای انفجاری از بخش‌های تحت کنترل سوریه در جولان شنیده شده‌است. به گفته اسرائیل پرتاب خمپاره‌ها از سوی سوریه تلفات یا خسارت‌های انسانی نداشته، اما یک ساختمان و یک خودرو آسیب دیده‌است.

دوشنبه گذشته در یک حمله هوایی نزدیک فرودگاه بین‌المللی دمشق، «علی کامل محسن»، یکی از اعضای ارشد حزب‌الله لبنان، به شهادت رسید.

اسرائیل از بیم واکنش انتقام جویانه حزب الله نیروهای خود در مرزهای لبنان و نیز در جولان را به آماده باش درآورده است.

منبع
رویترز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا