رایزنی الکاظمی و پلاسخارت درباره تظاهرات و انتخابات پیش از موعد عراق

نخست‌وزیر عراق از «جنین هنیس پلاسخارت»، نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور عراق استقبال و گفت‌وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق از «جنین هنیس پلاسخارت»، نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور عراق استقبال و با او گفت‌وگو کرد.

طرفین در این دیدار درباره همکاری عراق و سازمان ملل، حمایت از ثبات عراق، انتخابات زودهنگام و آمادگی‌های جاری برای برگزاری آن در زمانی که متعاقبا اعلام خواهد شد، رایزنی کردند.

به گزارش دفتر رسانه‌ای نخست‌وزیری عراق، الکاظمی در ادامه این دیدار بر اهمیت و نقش سازمان ملل در حمایت از کمیساریای مستقل انتخابات در زمینه‌های فنی و آموزشی تاکید کرد و اظهار داشت: دولت خواهان برگزاری انتخابات آزاد و سالم و منطبق بر استاندارهای بین المللی در راستای پاسخ به مطالبات مردم و گذر از همه اشتباهات انجام شده در انتخابات گذشته است.

نخست وزیر عراق افزود: دولت همچنین مصمم به ارائه حمایت لجستیک از انتخابات پیش از موعد و فراهم‌سازی مستلزمات فنی و بستر مناسب و تامین اعتبارات مالی برای برگزاری آن است.

در این دیدار همچنین درباره تظاهرات مسالمت‌آمیز به عنوان حق تضمین شده در قانون اساسی عراق رایزنی کردند و الکاظمی در این باره اظهار داشت که مسئولیت دولت، حمایت از وجهه مسالمت‌آمیز تظاهرات و پاسخگویی به مطالبات مشروع معترضان است و دولت در پایان دادن به تحقیقات درباره پرونده تظاهرات جدی است.

الکاظمی و پلاسخارت در پایان وضعیت امنیتی کرکوک و منطقه سنجار در استان نینوا و تلاش‌های هیات نمایندگی سازمان ملل در این مناطق را مورد بحث و گفت‌وگو قرار دادند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا