سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق: از عاملان شهادت فرمانده تیپ 29 ارتش انتقام خواهیم گرفت

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد که نیروهای امنیتی عاملان شهادت فرمانده تیپ 29 ارتش عراق در استان الانبار را مورد تعقیب قرار خواهند داد.

میدل ایست نیوز: «یحیی رسول»، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد که نیروهای امنیتی عاملان شهادت فرمانده تیپ 29 ارتش عراق در استان الانبار را مورد تعقیب قرار خواهند داد.

وی در گفت‌وگویی مطبوعاتی تصریح کرد: دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی برای پیگیرد و تعقیب عوامل شهادت سرهنگ احمد عبدالواحد در حمله تروریستی در منطقه هیت در غرب استان الانبار در تلاش هستند.

وی افزود: ما بارها گفته و دوباره می گوییم که بقایای گروه تروریستی داعش هنوز خطری برای عراق محسوب می شوند لذا ما عملیات ویژه و پیشدستانه‌ای برای نابودسازی هسته‌های باقی مانده داعش اجرا می کنیم.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اظهار داشت: گروه تروریستی داعش قدرت مقابله مستقیم با نیروهای امنیتی عراق را ندارد لذا دست به هدف‌گیری مستقیم یا غیر مستقیم می زند.

وی ادامه داد: نیروهای امنینی باید امروز هشتیار باشند و در تعامل دقیق و پیگرد عناصر داعشی جدیت به خرج دهند و به آنها فرصت تحرک و انجام عملیات ندهند.

یحیی رسول با بیان اینکه داعش با ترور سرهنگ اللامی اینگونه نشان داد که موفقیتی رسانه‌ای به دست آورده و توانسته فرمانده یکی از تیپ‌های ارتش را هدف قرار دهد که این موضوع ساده‌ای نیست، اظهار داشت: از قاتلان وی انتقام خواهیم گرفت و اجازه نخواهیم داد تا بر روی زمین عنصر داعشی باقی بماند، ما نیازمند زمان برای نابودسازی کامل آنها هستیم.

ستاد عملیات مشترک عراق و وزارت دفاع عراق پیشتر در بیانیه های جداگانه از شهادت سرهنگ «احمد عبدالواحد اللامی»، در حین تعقیب تروریست‌ها خبر دادند.

در بیانیه ستاد عملیات عراق آمده که اللامی فرمانده تیپ 29 لشکر 7 عراق در حین تعقیب تروریست های داعش به شهادت رسیده است.

این بیانیه افزوده که این حادثه سه شنبه شب در ایست بازرسی شهید محمد الکروی در منطقه عکبه در شهرستان هیت در استان الانبار (مرکز آن: رمادی) رخ داده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا