سفارت کویت در قاهره: فراخوان برای آتش زدن پرچم کویت اهانتی غیر قابل قبول است

سفارت کویت در قاهره و وزارت خارجه مصر، فراخوان برخی طرف ها برای آتش زدن پرچم کویت را غیر قبول دانستند.

میدل ایست نیوز: سفارت کویت در قاهره در بیانیه ای فراخوان برخی برای آتش زدن پرچم کویت را محکوم کرد و وزارت خارجه مصر نیز اهانت به نماد یا سران دو کشور را غیر قابل قبول دانست.

سفارت کویت در قاهره در بیانیه ای گفت: «اهانت جدی و غیر قابل قبول به کویت و نماد ملی آن موجب بازتاب منفی بر روابط برادرانه میان دو کشور کویت و مصر می شود.»

سفارت کویت تاکید کرد این فراخوان ها برای آتش زدن پرچم کویت نارضایتی رسمی و مردمی کویت را در پی داشت.

در مقابل وزارت خارجه مصر بر روابط برادرانه میان ملت و حکومت مصر و کویت به خصوص در سایه اشتراک شهروندان دو کشور در مبارزات مشترک تاکید کرد.

در بیانیه وزارت خارجه مصر آمده است دو کشور مصر و کویت به روابط دوجانبه و توسعه آن به نفع منافع مشترک دو ملت اهتمام دارند.

وزارت خارجه بیان کرد که با مخالفت و محکومیت بسیار، تلاش ها در شبکه های ارتباط جمعی که سعی در اختلاف افکنی میان دو ملت برادر را از طریق اهانت به نماد یا سران دو کشور دارند دنبال می کند و اطلاع دارد که در پس این اهانت ها طرف های مغرضی قرار دارند که می خواهند روابط خوب میان دو کشور را هدف قرار دهند.

وزارت خارجه مصر تاکید کرد که مصر و کویت به حضور شهروندان خود در کشور دوست و برادر افتخار می کنند و شهروندان هر دو کشور مورد احترام و تقدیر متقابل هستند.

پیش از این ویدئویی در مصر که شامل فراخوان برای آتش زدن پرچم کویت بود منتشر شد.

این ویدئو در پی اقدام یک شهروند کویتی به زدن یک جوان مصری درون یک فروشگاه منتشر شده بود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
cnn عربی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن