«میشل عون»: لبنان در چهار جبهه می جنگد/ ما از خود، اراضی، آب‌ها و حاکمیت لبنان دفاع می کنیم

رئیس جمهوری لبنان امروز در 75 امین سالروز تاسیس ارتش لبنان تاکید کرد لبنان در دفاع از اراضی، آب‌ها و حاکمیت خود کوتاهی نخواهد کرد.

میدل ایست نیوز: رئیس جمهور لبنان امروز شنبه به مناسبت 75 امین سالروز تاسیس ارتش لبنانی سخنرانی کرد.

وی در این سخنرانی گفت که فساد در نهادها دشمن اول کشور است و بر حق لبنان در دفاع از اراضی، آب‌ها و حاکمیت خود در مقابل تهدید های اسرائیل تاکید کرد.

عون اشاره کرد: «اسرائیل با روند فزاینده ای مصوبه 1701 را نقض کرده و پی در پی به لبنان تجاوز می کند؛ لبنان به دفاع از اراضی، آب‌ها و حاکمیت خود پایبند است و در این زمینه کوتاهی نخواهد کرد.»

رئیس جمهوری لبنان خطاب به افسران و نظامیان لبنانی گفت: «وظیفه شماست که در مقابل جاه طلبی های اسرائیل مراقب حاکمیت لبنان باشید و از همه مرزها مراقبت کنید و نگذارید تروریسم مجددا به سوی ما بیاید.»

وی تاکید کرد لبنان امروز با جنگ دیگری مواجه است که شاید از جنگ های نظامی شدیدتر باشد زیرا تامین معاش هر لبنانی را هدف گرفته است.

عون اشاره کرد وضعیت اقتصادی و مالی کشور بر همه فشار می آورد و لبنان دشمنان زیادی در این جنگ دارد.

رئیس جمهوری لبنان در سخنانش با اشاره به وضعیت نابسامان اقتصاد لبنان گفت: «پیروزی در این جنگ به همت همگی ما در حکومت و مردم بستگی دارد که اگر همه به خوبی به پا خیزند رهایی از آن امکان پذیر می شود اما کنار ایستادن و هدف قرار دادن هر تلاشی برای نجات کشور و فقط حرف زدن به خصوص از جانب کسانی که از زیر مسئولیت شانه خالی کردند نتیجه ای ندارد.»

وی دشمن اول لبنان را فساد منتشر شده در نهادها و دشمن دوم را تمام کسانی دانست که با معاش مردم بازی می کنند تا سود کنند.

به گفته رئیس جمهوری لبنان دشمن سوم این کشور آسیب زنندگان به پول ملی کشور برای مال اندوزی هستند و تمام کسانی را شایعات را منتشر می کنند تا باعث ناامیدی و حس تسلیم در برابر دشمن شود، دشمن چهارم لبنان عنوان کرد.

عون اشاره کرد گام هایی در زمینه اصلاحات برای شناسایی وضعیت اموال عمومی، متوقف کردن فساد و دست گذاشتن بر سر پرونده های مشکوک برای بررسی مناسب و تعقیب فاسدان آغاز شده است که فقط در یک نهاد نیست و در بازپس گیری اعتماد مردم لبنان به حکومت و خودشان مشارکت دارد.

رئیس جمهوری لبنان همچنین با انتشار توئیتی گفت: «من خود پرورش یافته مدرسه نظامی هستم، یاد گرفته ام که تسلیم ممنوع است و یاد گرفته ام که صخره را برای باز کردن راهی جدید بشکافم و در میان مین ها برای نجات یک مجروح راه بروم.»

وی ادامه داد: «مجروح امروز وطن است، با شما عهد می بندم که همچنان در میان مین ها راه بروم و برای نجات وطن در صخره راهی جدید باز کنم و قطعا تسلیم در مسیر من جایگاهی نخواهد داشت.»

لبنان امروز 75 امین سالروز تاسیس ارتش خود را در میان بحران اقتصادی شدید جشن می گیرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
المیادین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا