نقش مهم «بشار اسد» و شهید «سلیمانی» در جنگ 33 روزه حزب‌الله لبنان در برابر اسرائیل/نامه رئیس جمهوری سوریه به سید حسن نصرالله چه بود؟

معاون سیاسی دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی به تشریح جزئیات مربوط به نقش سوریه در حمایت از حزب‌الله در جنگ 33 روزه در برابر اسرائیل پرداخت.

میدل ایست نیوز: «حسین خلیل»، معاون سیاسی دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی به تشریح جزئیات مربوط به نقش سوریه در حمایت از حزب‌الله در جنگ 33 روزه در برابر اسرائیل پرداخت.

خلیل در گفت‌وگوی تلویزیونی با کانال المنار ضمن اشاره به اقدام ارتش سوریه در ارائه کمک‌های نظامی به مقاومت طی روزهای جنگ تموز، تاکید کرد: بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، شریک اساسی در پیروزی علیه اسرائیل است و موضع وی در این باره به هیچ عنوان فراموش نخواهد شد.

معاون سیاسی دبیرکل حزب‌الله اظهار داشت: ارتش سوریه در انبارهای خود را گشود و تسلیحات ویژه‌ای برای مقاومت ارسال کرد و سرلشکر محمد سلیمان که بعدها ترور شد، بر عملیات نقل و انتقال تسلیحات نظارت کرد.

وی افزود: موشک‌های کورنت که از سوریه به مقاومت ارسال شد، نقش اساسی در واپسین‌ روزهای جنگ به ویژه در نابودسازی تانک‌های میرکاوای اسرائیل ایفا کرد.

این مقام ارشد حزب‌الله لبنان به نامه بشار اسد به «سید حسن نصرالله» که توسط سرلشکر «آصف شوکت» که در ابتدای بحران سوریه ترور شد، اشاره کرد و افزود: رئیس جمهوری سوریه در این نامه تاکید کرد که ارتش سوریه در صورت صلاح‌دید مقاومت، آماده حرکت به سمت جبهه‌های نبرد است حتی اگر ناگزیر به حرکت به سمت منطقه البقاع الغربی شوند.

حسین خلیل در پایان اظهار داشت: دبیرکل حزب الله نقش رئیس جمهوری سوریه را فراموش نکرد و پس از آن، وفاداری را با وفاداری پاسخ داد.

وی همچنین درباره نقش شهید قاسم سلیمانی در جنگ 33 روزه حزب‌الله با اسرائیل گفت: «شهید حاج قاسم سلیمانی نقشی اساسی در این جنگ داشت، ایشان تا پایان نبرد، لبنان را ترک نکرد و از داخل لبنان جنگ را پیگیری می کرد.»

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
المنار
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن