وزیر اطلاع‌رسانی لبنان: بیروت از کشورهای غربی دست نخواهد شست

وزیر اطلاع‌رسانی لبنان اعلام کرد تصمیم درباره بسیاری از پرونده‌ها با فاکتورهای سیاسی داخلی و خارجی در ارتباط است و لبنان از غرب دست نخواهد شست.

میدل ایست نیوز: «منال عبدالصمد»، وزیر اطلاع‌رسانی لبنان اعلام کرد تصمیم درباره بسیاری از پرونده‌ها با فاکتورهای سیاسی داخلی و خارجی در ارتباط است و لبنان از غرب دست نخواهد شست.

وی در ادامه بر لزوم عدم‌سیاسی‌کاری تصمیماتی که به سود همه مردم لبنان است، تاکید کرد تا سیاست بر منافع ملی غالب نشود.

عبدالصمد اظهار داشت: لبنان از کشورهابی غربی به ویژه فرانسه که وزیر خارجه خود را برای تاکید بر اهمیت اصلاحات روانه بیروت کرد، چشم نخواهد پوشید و همه دستگاه‌های دولتی باید در فرایند اصلاحات مطلوب همکاری کنند.

وزیر اطلاع‌رسانی لبنان در گفت‌وگو با یکی شبکه‌های ماهواره‌ای ضمن هشدار به اینکه لبنان تاب تحمل لرزش‌های جدید را ندارد، خواستار توقف تلاش‌ها و توطئه‌های برخی افراد برای به شکست کشاندن عملکرد دولت بنا به دلایل تنگ‌نظرانه شخصی شد.

عبدالصمد ادامه داد: دولت لبنان روزانه در پرونده‌های مالی، اقتصادی و حساس با سنگ‌اندازی و مانع‌تراشی برخی طرف‌های سیاسی مخالف انجام اصلاحات رو به رو است.

وی درباره طرح مالی دولت لبنان گفت: «دست زدن به اموال سپرده‌گذاران خط قرمز دولت است و نمی توان رئیس بانک مرکزی لبنان را به تنهایی مسئول ورشکستگی کنونی دانست بلکه باید دولت، بانک مرکزی و دیگر بانک‌ها را در پذیرش خسارت‌های مالی شریک ساخت.»

عبدالصمد در پاسخ به انتخابات پارلمانی بر اهمیت ثبت مواضع در صندوق‌های رای و عدم تحریم انتخابات تاکید کرد و اظهار داشت: امروز تغییر روش انتخابات و تبدیل آن به شیوه الکترونیک برای ممانعت از حصول تقلب ضروری است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا