«قاسم الاعرجی»: عراق مایل به ادامه همکاری با هیئت مستشاری اتحادیه اروپا است

مشاور امنیت ملی عراق ضمن استقبال از رئیس هیئت مستشاری اتحادیه اروپا در عراق درباره ادامه همکاری های فیمابین گفت وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «قاسم الاعرجی»، مشاور امنیت ملی عراق، از تمایل عراق برای ادامه همکاری با هیئت مستشاری اتحادیه اروپا خبر داد.

در بیانیه دفتر رسانه مشاوره امنیت ملی عراق آمده است: «مشاور امنیت ملی عراق قاسم الاعرجی امروز چهارشنبه در دفترش در بغداد ضمن استقبال از «بنی جینس»، رئیس هیئت مستشاری اتحادیه اروپا در عراق و هیئت همراه وی دیدار کرد.»

دو طرف درباره نوع فعالیت این هیئت از تاریخ حضورش در عراق در سال 2017 و خدماتی که به مقامات رسمی عراق ارائه داده است رایزنی کردند.

نائب رئیس هیئت مستشاری اتحادیه اروپا در عراق خلاصه ای از فعالیت این هیئت و روابطش با وزارت های مرتبط در عراق و برنامه های آتی را ارائه کرد و از پیشنهاد امضای یادداشت تفاهمی با مشاوره امنیت ملی عراق که شامل پایبندی های هیئت مستشاری اتحادیه اروپا و انتظارات و نیازهای دولت عراق از آن باشد، خبر داد.

از طرفی الاعرجی نیز بر اهمیت نتایج همکاری ها و آنچه به نفع عراق حاصل می شود تاکید و تمایل دولت عراق برای ادامه همکاری با هیئت مستشاری اتحادیه اروپا و حمایت از عراق برای پیشرفت همکاری ها و مشخص شدن زمینه های همکاری و زمان بندی آنها ابراز کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
السومریة نیوز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن