وزیر ارتباطات لبنان: مواد منفجره در بندر بیروت متعلق به چند وزارتخانه است

وزیر ارتباطات لبنان درباره مواد منفجره عامل انفجار گسترده در بندر بیروت اعلام کرد که آن ها متعلق به چند وزارتخانه دولت لبنان است.

میدل ایست نیوز: «منال عبدالصمد»، وزیر ارتباطات لبنان در رابطه با حادثه انفجار در بندر بیروت گفت که این شهر پس از انفجار دچار فاجعه شده و نارضایتی شدیدی در پی حجم خسارت های انسانی و اقتصادی این انفجار به وجود آمده است.

وی افزود تعداد مجروحان این حادثه به 4 هزار نفر رسیده است که برخی از آنان وضعیت وخیمی دارند و تعدادی نیز مفقود شده اند که با توجه به وضعیت بد درون منطقه پس از حادثه نمی توان تعداد دقیق مفقود شدگان را شمارش کرد.

عبدالصمد در گفت وگویی با رادیو اسپوتنیک گفت: «لبنان از برخی کشورهای دوست کمک هایی به صورت تجهیزات و بیمارستان های میدانی دریافت می کند و مقامات ذیصلاح نیز تمام تلاش خود را برای رساندن این کمک ها به قربانیان می کنند.»

وزیر ارتباطات لبنان بیان کرد حجم انفجار به اندازه ای بود که برخی مقامات لبنانی گمان کردند این انفجار ناشی از حمله خارجی بوده اما دستگاه های امنیتی گفته اند که این فرضیه درست نیست و هیچ دلیلی برای اثبات آن وجود ندارد.

وی درباره طرف هایی که مسئول این مواد منفجره انبار شده در بندر بیروت بودند گفت این مواد منفجره مربوط به چند وزارتخانه لبنان بود و نامه های اداری وجود دارد که نشان می دهد از سال 2014 تاکنون در این بندر انبار شده است.

عبدالصمد گفت اخطار داده شده بود که این مواد منفجره با توجه به خطرش به ویژه به علت انبار شدن در منطقه ای شهری، از لبنان خارج شوند.

روز گذشته انفجارهای متعدد و شدیدی با حجم خسارت سنگین و بالایی بر اثر آتش گرفتن مواد منفجره سریع الاشتعال در انبارهای بندر بیروت رخ داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا