سفیر عراق در ریاض: مذاکراتی جدی برای لغو روادید میان عراق و عربستان در جریان است

دو طرف مذاکراتی را برای لغو روادید برای گذرنامه های دیپلماتیک و عادی آغاز کرده اند و افزود که چنین اقدامی باعث افزایش مبادلات تجاری دو کشور خواهد شد.

میدل ایست نیوز: «قحطان الجنابی» سفیر عراق در ریاض از دور تازه مذاکرات عراق و عربستان برای لغو روادید میان شهروندان دو کشور خبر داد.

الجنابی در گفت وگو با نشریه عربستانی «عکاظ» تأکید کرد دو طرف مذاکراتی را برای لغو روادید برای گذرنامه های دیپلماتیک و عادی آغاز کرده اند و افزود که چنین اقدامی باعث افزایش مبادلات تجاری دو کشور خواهد شد.

او درباره افتتاح گذرگاه مرزی عرعر میان دو کشور گفت که بررسی های نهایی گروه های فنی برای افتتاح این گذرگاه جریان دارد و این گذرگاه در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد و در مرحله اول فقط تردد به منطقه آزاد در گذرگاه مرزی خواهد بود و پس از آن تسهیلات تردد کامیون های باری دو کشور فراهم خواهد شد.

الجنابی افزود که پیش بینی می شود افتتاح این گذرگاه مرزی که با افتتاح منطقه آزاد تجاری در آن همراه خواهد بود باعث رونق اقتصادی برای ساکنان منطقه در دو سوی مرز شود و ابراز امیدواری کرد که در آینده بسیار نزدیک توافقاتی درباره لغو روادید حاصل شود.

او گفت که وزارتخانه های خارجه دو کشور با جدیت درپی تسهیل تردد شهروندان دو کشور هستند و در جلسه اخیر قائم مقام وزارت خارجه عراق با همتای عربستانی اش سازوکار این تسهیل بررسی و طرفین بر تشکیل کمیته ای مشترک برای تهیه تفاهم نامه ای که در این باره باید امضا شود توافق کرده اند.

سفیر عراق همچنین پیش بینی کرد که سفر نخست وزیر عراق به ریاض که به علت بستری شدن پادشاه عربستان در بیمارستان به تعویق افتاد در آینده نزدیک انجام شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
عکاظ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا