اظهارنظر سفارت امریکا در بغداد درباره سفر قریب‌الوقوع الکاظمی به واشنگتن

سفارت ایالات متحده امریکا در پیامی به سفر آتی «مصطفی الکاظمی» به واشنگتن در بیستم ماه جاری واکنش نشان داد.

میدل ایست نیوز: سفارت ایالات متحده امریکا در پیامی به سفر آتی «مصطفی الکاظمی» به واشنگتن در بیستم ماه جاری واکنش نشان داد.

سفارت امریکا در پاسخ به سوال پایگاه خبری بغداد الیوم در رابطه با دیدگاه واشنگتن در سفر قریب الوقوع الکاظمی به این کشور گفت: این سفر در شرایط حساسی هم برای ایالات متحده و عراق انجام می‌شود به طوری که ما به همکاری‌مان برای تضمین شکست داعش و مقابله با چالش‌های مربوط به اپیدمی کرونا ادامه می‌دهیم.

سفارت امریکا درباره نتایج این سفر تاکید کرد: ما دو شریک نزدیک هستیم و ایالات متحده و عراق برای توسعه مناسبات در زمینه‌های امنیتی، انرژی، بهداشتی و همکاری اقتصادی تلاش خواهند کرد.

سفارت امریکا درباره آغاز دور دوم گفت‌وگوهای راهبردی با بغداد تصریح کرد: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا به زودی در بیستم ماه جاری در کاخ سفید از مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق استقبال خوهد کرد.

دفتر رسانه‌ای نخست‌وزیری عراق پیشتر در بیانیه‌ای تصریح کرد الکاظمی هفته آتی در سفری رسمی و در راس هیاتی دولتی بنا به درخواست رسمی به ایالات متحده امریکا خواهد رفت.

الکاظمی در این دیدار با «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری امریکا در بیستم ماه جاری دیدار خواهد کرد.

در این سفر درباره پرونده‌های مربوط به روابط دوجانبه عراق و امریکا، مسائل مورد اهتمام مشترک دو طرف، همکاری در حوزه‌های امنیت، انرژی، بهداشت، اقتصاد، سرمایه‌گذاری و راهکارهای تقویت آن، گفت‌وگوها خواهد شد.

در پایان بیانیه دفتر رسانه‌ای نخست‌وزیر عراق آمده است که در سفر الکاظمی به امریکا درباره پرونده مقابله با اپیدمی کرونا و همکاری دوجانبه در راستای منافع مشترک رایزنی خواهد شد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن