برآوردهای اولیه از حجم خسارت های انفجار بیروت/ نصف از خانه های شهر آسیب دیده اند

دبیر سازمان امدادرسانی لبنان، گفت که انفجار بندر بیروت فاجعه‌ای در کنار دیگر مصیبت‌هایی بود که مردم لبنان گرفتار آن بودند و افزود که بررسی‌ها برای برآورد دقیق خسارت‌ها ادامه دارد.

میدل ایست نیوز: بررسی‌های اولیه از حجم خسارت‌های ناشی از انفجار بندر بیروت نشان‌دهنده آسیب‌های شدید و فاجعه‌بار در بخش های مسکن و بازرگانی و اموال عمومی و خصوصی و ساختمان‌های تاریخی بیروت است.

«محمد خیر»، دبیر سازمان امدادرسانی لبنان، گفت که انفجار بندر بیروت فاجعه‌ای در کنار دیگر مصیبت‌هایی بود که مردم لبنان گرفتار آن بودند و افزود که بررسی‌ها برای برآورد دقیق خسارت‌ها ادامه دارد.

این سازمان در برآورد اولیه خود تأکید کرد که انفجار بندر بیروت باعث آسیب دیدن 70 هزار خانه شده است. «مروان عبود»، استاندار بیروت تأکید کرد که تقریبا نیمی از خانه‌های شهر بیروت در این حادثه آسیب دیده است.

سازمان امنیت لبنان نیز حجم خسارت‌ها را تاکنون آسیب دیدن 3972 خانه و 4214 خودرو اعلام کرد و افزود که این آمار نهایی نیست و بر آن افزوده خواهد شد.

این حادثه همچنین به خانه‌های تاریخی شهر نیز آسیب زده و باعث شده که برخی سودجویان و دلالان سراغ خریدن این خانه های به قیمت‌های بسیار ارزان بروند، موضوعی که رئیس مجلس لبنان در تماس تلفنی با وزرای دارایی و فرهنگ خواستار اقدام در برابر آن شد.

«عباس مرتضی» وزیر فرهنگ دولت مستعفی لبنان گفت که 70 خانه تاریخی لبنان آسیب دیده‌اند.

همزمان «میشل عون» رئیس جمهور لبنان روز گذشته حجم خسارت‌های ناشی از انفجار بندر بیروت را بیش از 15 میلیارد دلار برآورد کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربی الجدید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن