استقبال پادشاه و ولیعهد اردن از «الکاظمی» در فرودگاه امّان/ محور گفتگوهای دو کشور

نخست‌وزیر عراق که برای حضور در نشست سران سه کشور عراق، مصر و اردن وارد امّان شده است، با پادشاه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق که برای حضور در نشست سران سه کشور عراق، مصر و اردن وارد امّان شده است، با پادشاه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش دفتر رسانه‌ای نخست‌وزیری عراق، الکاظمی در دیدار با ملک عبدالله دوم درباره مناسبات دوجانبه، مهم‌ترین پرونده‌های مشترک و آخرین تحولات منطقه رایزنی کرد.

در این دیدار طرفین بر استحکام روابط دو کشور و اهتمام به تقویت آن در زمینه‌های مختلف و تداوم هماهنگی و رایزنی میان بغداد و امّان در زمینه‌های مختلف تاکید کردند.

ملک عبدالله دوم در ادامه ضمن اشاره به لزوم فعال‌سازی توافقات دوجانبه در همه حوزه‌ها برای توسعه مناسبات اقتصادی به ویژه در زمینه انرژی و اتصال خطوط برق و مبادلات تجاری، بر حمایت اردن از عراق در تقویت امنیت، ثبات و حفظ تمامیت ارضی و استقلال سیاسی و مقابله با هر گونه تلاشی برای مداخله در امور داخلی عراق تاکید کرد.

پادشاه اردن در این دیدار با اشاره به موضع ثابت امّان در قبال مساله فلسطین، بر لزوم تحقق صلح فراگیر و عادلانه بر اساس راهکار دو کشوری تاکید کرد.

از سوی دیگر، الکاظمی از حمایت‌های اردن از عراق در مقابله با ویروس کرونا تقدیر کرد.

سران سه‌ کشور مصر، اردن و عراق در نشست سه‌جانبه خود درباره همکاری و توسعه مناسبات اقتصادی، راهکارهای تقویت هماهنگی مشترک در زمینه‌های سرمایه‌گذاری و تجاری و تحولات منطقه رایزنی خواهند کرد.

نشست سه‌جانبه نخست در ماه مارس سال 2019 در قاهره و دور دوم آن در ماه سپتامبر سال گذشته در نیویورک برگزار شد.

گفتنی است، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن و شاهزاده حسین بن عبدالله ولیعهد این کشور از مصطفی الکاظمی در فرودگاه بین‌المللی ملکه علیاء امّان استقبال کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا