ایرج مسجدی: دولت الکاظمی دوستی بهتر از ایران نخواهد یافت+ فیلم

سفیر ایران در بغداد، در مصاحبه شبکه «آسیا» با وی به اظهار نظر درباره سرکار آمدن دولت «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیری عراق و موضع ایران نسبت به وی پرداخت.

میدل ایست نیوز: «ایرج مسجدی»، سفیر ایران در بغداد، در مصاحبه با شبکه «آسیا» به اظهار نظر درباره سرکار آمدن دولت «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیری عراق و موضع ایران نسبت به وی پرداخت.

مسجدی در پاسخ به سوالی مبنی بر رضایت ایران از سرکار آمدن مصطفی الکاظمی گفت: «ما به الکاظمی احترام می گذاریم و از هیچ کمکی که در توانمان باشد برای موفقیت او در مسئولیتش دریغ نخواهیم کرد.»

سفیر ایران در بغداد حمایت ایران از الکاظمی  را طبیعی خواند و علت آن را انتخابات نخست وزیری توسط اکثریت نمایندگان پارلمان ذکر کرد.

مسجدی اظهار داشت دولت الکاظمی دوستی بهتر از ایران نخواهد یافت و با اشاره به دیدار وی با رهبر انقلاب اسلامی ایران گفت که آیت الله خامنه ای به وی گفت که ایران از دولتش حمایت می کند و این امر به معنای این است که ایران به شخص الکاظمی و دولتش احترام می گذارد و حمایت می کند.

سفیر ایران در بغداد در خصوص رابطه دولت الکاظمی با عربستان و امریکا و اینکه چگونه با آنها تعامل خواهد کرد گفت که این امر به دولت عراق بستگی دارد و ایران به این تلاش ها احترام می گذارد و کمک خواهد کرد.

وی درباره ارتباط احزاب عراقی با ایران افزود: «احزاب و شخصیت های عراقی از ایران مشورت می گیرند و ایران نیز نظرات خود را بیان می کند همانگونه که این احزاب و شخصیت ها با کشورهای دیگر هم ارتباط دارند اما ما فقط نظرات خود را به صورت دوستانه به آنها می گوییم.»

مسجدی از برخی حساسیت ها نسبت به رابطه احزاب و شخصیت های عراقی با ایران انتقاد و سوال کرد چرا برخی نسبت با رابطه اینها با کشورهای دیگر حساس نیستند.

وی بیان کرد اما حق این است که عراق با ایران که کشوری دوست و برادر است و مرزهای بسیاری با آن دارد ارتباط بیشتر داشته باشد.

سفیر ایران در بغداد همچنین تاکید کرد که عراق و ملت آن همیشه شاهد بوده اند که همیشه ایران در کنار عراق بوده و به آن کمک کرده است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا