مکرون پیش از ترک عراق: آماده همکاری با بغداد در زمینه انرژی هسته‌ای هستیم/محاکمه عناصر داعشی فرانسوی حق مقامات عراقی است

رئیس جمهوری فرانسه در کنفرانس مطبوعاتی پیش از ترک عراق از تدوین نقشه راهی مشترک برای همکاری میان پاریس و بغداد خبر داد.

میدل ایست نیوز: «امانوئل مکرون»، رئیس جمهوری فرانسه در کنفرانس مطبوعاتی پیش از ترک عراق از تدوین نقشه راهی مشترک برای همکاری میان پاریس و بغداد خبر داد.

وی ضمن دعوت از «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق برای سفر به پاریس، اظهار داشت: ما از استقلال عراق بدون منزوی‌ کردن آن از همسایگانش حمایت و از ابتکار منطقه‌ای در این خصوص پشتیبانی می کنیم.

رئیس جمهوری فرانسه با اعلام پشتیبانی از ابتکار عراقی که روسای سه‌گانه این کشور برای مقابله با مداخلات خارجی از آن حمایت می کنند، اظهار داشت: ما به صورت میدانی هنوز در حال نبرد با داعش هستیم و این گروه تروریستی هنوز حضور دارد و خطری مستمر به شمار می رود.

وی افزود: عراق مایل به سرمایه‌گذاری در زمینه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای برای تولید انرژی برق است و ما برای همکاری در این زمینه آماده هستیم.

مکرون با بیان اینکه محاکمه عناصر مسلح فرانسوی عضو گروه تروریستی داعش حق مشروع مقامات عراقی است، عنوان کرد: افرادی که نقش‌شان در عملیات تروریستی در عراق ثابت شود، باید محاکمه شوند و ما برای بازگرداندن کودکان عناصر مسلح داعشی آمادگی داریم.

وی در پایان با اشاره به اینکه درباره خرید تسلیحات تولید فرانسه رایزنی نکردیم، اظهار داشت: پاریس از چالش‌هایی که عراق با آن مواجه است، آگاهی دارد و در کنار این کشور ایستاده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا