عربستان، یک ژانویه 2021 را موعد بازگشایی کامل مرزها و رفع محدودیت های سفر اعلام کرد

خبرگزاری رسمی عربستان به نقل از برخی مقامات این کشور از بازگشایی کامل گذرگاه های مرزی و رفع محدودیت های سفر از یک ژانویه 2021 خبر داد.

میدل ایست نیوز: مقامات عربستان، موعد بازگشایی گذرگاه های مرزی زمینی و هوایی و برداشتن محدودیت های اعمال شده برای سفر از و به عربستان را اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس) به نقل از یک منبع مسئول در وزارت کشور، برداشته شدن کامل محدودیت های اعمال شده برای سفر شهروندان عربستانی و بازگشت به کشور از 1 ژانویه 2021 اجرایی خواهد شد.

این مسئول اشاره کرد که از تاریخ مذکور به بعد تمامی گذرگاه های مرزی زمینی، دریایی و هوایی به روی عبور انواع وسایل حمل و نقل و بر اساس اقدامات پیش از ویروس کرونا باز خواهد بود.

وی افزود که اعلام برداشته شدن این محدودیت ها 30 روز پیش از تاریخ 1 ژانویه 2021 اعلام خواهد شد و امکان دارد با مجوز وزارت بهداشت اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه ای برای مسافران و در فرودگاه ها و سایر ایستگاه های حمل و نقل اتخاذ شود.

این منبع تاکید کرد که این تصمیم با توجه به گزارش مسئولان ذیربط در خصوص آخرین وضعیت انتشار ویروس کرونا در عربستان و تداوم افزایش تعداد مبتلایان در برخی از کشورهایی که شاهد موج دوم کرونا بودند اتخاذ شد.

عربستان پیش از این در ماه مارس تمام گذرگاه های مرزی زمینی، دریایی و هوایی خود را به علت انتشار ویروس کرونا بسته بود اما در ماه ژوئیه فقط گذرگاه های زمینی با کویت، بحرین، امارات و عمان را بازگشایی کرده بود.

گفتنی است عربستان در روز گذشته 28 مورد فوتی و 601 مبتلا به ویروس کرونا ثبت کرد تا تعداد کل جان باختگان به 4 هزار و 268 نفر و تعداد کل مبتلایان در این کشور به 325 هزار و 651 نفر برسد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الخلیج اونلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا