العبادی: «مصطفی الکاظمی» هیچ گزینه ای جز برخورد قاطع با اختلال های امنیتی و سلاح بی ضابطه و فساد ندارد

العبادی تأکید کرد که حمله به هیئت های دیپلماتیک به ضرر عراق است و باعث تضعیف امنیت و خروج شرکت های خارجی و سرمایه از کشور می شود.

میدل ایست نیوز: «حیدر العبادی»، رئیس ائتلاف نصر و نخست وزیر اسبق عراق، تاکید که عراق در حال پرداختن هزینه انتخابات امریکا و اختلافات امریکا با کشورهای منطقه است.

او در مصاحبه با شبکه «العربیه» گفت که احترام به حاکمیت ارضی عراق به معنای احترام گذاشتن به شهروندان عراق است و آسیب زدن به امنیت شهروند عراقی اقدامی خلافت حاکمیت ارضی عراق است.

العبادی تأکید کرد که حمله به هیئت های دیپلماتیک به ضرر عراق است و باعث تضعیف امنیت و خروج شرکت های خارجی و سرمایه از کشور می شود و کسانی که به این حملات دست می زنند کارشان کاملا مشکوک است و افزود که کسانی در این میان مدعی می شوند که حمله به هیئت های دیپلماتیک خارجی «مقاومت» است.

او گفت که اگر این حملات ادامه پیدا کند سفارت امریکا در بغداد کاملا از عراق خارج خواهد شد و افزود که فکر نمی کند این سفارت به اربیل منتقل شود.

به گفته العبادی طرف امریکایی معتقد است که عملیات بزرگی علیه سفارت امریکا در بغداد در حال تدارک است تا بر نتایج انتخابات امریکا تأثیر بگذارد و وضعیت رئیس جمهور فعلی امریکا در انتخابات را تضعیف کند.

او تأکید کرد که اگر امریکا سفارت خود را ببندد احتمال دارد کشورهای غربی دیگری هم چنین کاری کنند و این آسیب شدیدی به عراق می زند.

رئیس ائتلاف نصر تأکید کرد که عراق در حال حاضر هزینه اختلافات در انتخابات امریکا و اختلافات امریکا با کشورهای منطقه را می پردازد و آنچه در منطقه می گذرد بسیار خطرناک است و ابراز امیداوری کرد که کار به جاهای خطرناک نکشد.

او درباره گزینه های موجود برای کنترل اوضاع و جلوگیری از آسیب دیدن عراق گفت که «مصطفی الکاظمی» هیچ گزینه ای جز برخورد قاطع با اختلال های امنیتی و سلاح بی ضابطه و فساد  ندارد وگرنه اوضاع بدتر از این خواهد شد.

العبادی افزود که عراق به همکاری اطلاعاتی با کشورهای پیشرفته دربرابر خطرات امنیتی نیاز دارد و تأکید کرد که مسئولیت هدررفتن ثروت های کشور و کاهش قیمت نفت و نابه سامانی امنیتی در مرحله گذشته متوجه دولت الکاظمی نیست.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن