آغاز بزرگترین عملیات مصادره اسرائیل در منطقه الاغوار فلسطین

یک مسئول فلسطینی اعلام کرد که مقامات اسرائیلی دستور مصادره بیش از 11 هزار متر مربع از منطقه الاغوار فلسطین را به بهانه تبدیل آن به مناطق حفاظت شده طبیعی را صادر کرده است.

میدل ایست نیوز: یک مسئول فلسطینی اعلام کرد که مقامات اسرائیلی دستور مصادره بیش از 11 هزار متر مربع از منطقه الاغوار فلسطین را به بهانه تبدیل آن به مناطق حفاظت شده طبیعی را صادر کرده است.

«قاسم عواد»، مدیرکل سازمان مستندسازی اقدامات غیرقانونی اسرائیل در سخنانی تصریح کرد: مقامات اسرائیلی از امروز گسترده‌ترین عملیات مصادره اراضی فلسطین در منطقه الاغوار را آغاز کرده است.

وی افزود: امروز 3 دستور نظامی با اعلام 11 هزار متر مربع از اراضی منطقه الاغوار و اریحیا به عنوان مناطق حفاظت شده صادر شده است.

عواد با بیان اینکه تصمیمات جدید، بزرگترین عملیات و اعلام مصادر اراضی فلسطینی از 20 سال پیش به شمار می رود، اظهار داشت: اعلامیه مذکور بر تبدیل این اراضی به مناطق حفاظت شده تصریح دارد اما به تدریج به شهرک‌های بزرگ یا پایگاه‌های ارتش و یا مناطق صنعتی و خدماتی تبدیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مصادره این مساحت گسترد مستلزم تخلیه ساکنان و کوچاندن آنها، بستن مناطق دامداری است، عنوان کرد: تماس‌هایی با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و محمد اشتیه نخست وزیر و دیگر رهبران سازمان آزادی‌بخش و گروه‌های فلسطینی برقرار کردیم تا ضمن اطلاع از تصمیم اسرائیل، اقدام مناسبی در این باره انجام دهیم.

مساحت منطقه الاغوار یک و نیم میلیون دونم (هر دونم مساوی با یک هزار متر مربع است) است که در آن 13 هزار شهرک‌نشین اسرائیلی در 38 شهرک و 65 هزار فلسطینی در 34 ناحیه زندگی می کنند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
القدس العربی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن