تماس تلفنی «مسرور بارزانی» با نخست وزیر عراق برای بررسی حمله به دفتر حزب دموکرات کردستان

مسرور بارزانی گفت که در تماس تلفنی با نخست وزیر عراق از وی خواسته که برای تحقیقات فوری درباره این حادثه و برخورد قانونی با عاملان این حمله اقدام کند.

میدل ایست نیوز: «مسرور بارزانی»، رئیس دولت ایالتی کردستان عراق، خبر داد که در تماس تلفنی با «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، با وی درباره برخورد با عاملان حمله به دفتر حزب دموکرات کردستان در بغداد گفت وگو کرده است.

او با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن شدید «اقدام قانون شکنان در حمله به دفتر حزب و آتش زدن آن و آتش زدن پرچم کردستان» تأکید کرد که آتش زدن پرچم کردستان اهانت به مقدس ترین نماد کردستان است.

بارزانی حمله به دفتر حزب دموکرات را نیز حمله به حزبی خواند که «فداکاری هایی بزرگی در مسیر رهایی از رژیم دیکتاتوری انجام داد» و افزود که این اقدام نقض آشکار اصول دموکراسی و تلاش برای از میان برداشتن همزیستی و مسالمت اجتماعی در عراق است.

او گفت که در تماس تلفنی با نخست وزیر عراق از وی خواسته که برای تحقیقات فوری درباره این حادثه و برخورد قانونی با عاملان این حمله اقدام کند.

«نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق، و «مسعود بارزانی»، رئیس حزب دموکرات کردستان نیز با صدور بیانیه هایی حمله صبح امروز به دفتر حزب دموکرات کردستان در بغداد را محکوم کردند.

پیش از این الحشد الشعبی با صدور بیانیه ای ضمن اشاره به اینکه احساسات عمومی را درک می کند تأکید کرد که با رفتارهای خشونت آمیز و خرابکارانه و آتش زدن دفاتر مخالف است.

صبح امروز گروهی در اعتراض به سخنان «هشیار زیباری»، از سران حزب دموکرات کردستان، درباره الحشد الشعبی به دفتر حزب دموکرات در بغداد حمله کرده و آن را به آتش کشیدند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
شفق نیوز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن