جلسه فوق العاده شورای امنیت ملی عراق برای بررسی حمله به دفتر حزب دموکرات/ برکناری فرمانده ناتوان

شورای امنیت ملی عراق جلسه فوق العاده‌ برای بررسی وضعیت امنیتی کشور به ریاست «مصطفی الکاظمی» برگزار کرد.

میدل ایست نیوز: شورای وزارتی امنیت ملی عراق جلسه فوق العاده‌ برای بررسی وضعیت امنیتی کشور به ریاست «مصطفی الکاظمی» برگزار کرد.

شورای امنیت ملی عراق ضمن بررسی حادثه حمله به مقر حزب دموکرات اقلیم کردستان در بغداد از سوی برخی تظاهرات‌کنندگان که وجهه مسالمت‌آمیز تظاهرات را نقض کرده و با آتش زدن ساختمان به خشونت متوسل شدند، این اقدام را محکوم و تصمیم گرفت تحقیقاتی به ریاست مشاور امنیت ملی انجام شود تا ابعاد این تعرض و ارزیابی نقش نیروهای امنیتی مسئول حفاظت از ساختمان و اطراف آن مشخص شود و بعد از بازداشت 15 نفر از قانون‌شکنان به تعقیب دیگر افراد دخیل در این حادثه اقدام شود.

شورای امنیت ملی عراق ضمن محکوم کردن این تجاوز و مخالفت با اقداماتی که اقتدار دولت را تحت الشعاع قرار می دهد، تاکید کرد که دولت اقدامات قاطعانه‌ای در حق کسانی که تلاش دارند اقتدار دولت و سلطه قانون را بشکنند، اتخاذ خواهد کرد.

این شورای امنیتی در ادامه از نیروهای سیاسی مختلف خواست تا در اظهارنظرهایی که منجر به برهم زدن آرامش اجتماعی می‌شود، دقت لازم را به خرج دهند و بحران‌ها را از رهگذر گفت‌وگو و نیز از طریق کانال‌های سیاسی حل و فصل کنند.

شورای وزراتی امنیت ملی عراق در پایان حادثه تروریستی در منطقه بلد استان صلاح الدین را محکوم کرد و فرمانده کل نیروهای مسلح تصمیم گرفت تا مسئولان امنیتی این منطقه به دلیل کوتاهی در انجام وظایف‌شان مورد تحقیقات قرار گیرند همچنین مقرر شد هیاتی امنیتی عالی رتبه‌ای برای ارزیابی وضعیت امنیتی منطقه و نیروهای موجود در آن و نیز تلاش برای پیگرد مجرمان و ارائه گزارشی فوری از این حادثه به دفتر فرماندهی کل نیروهای مسلح به منطقه مذکور اعزام شوند.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق همچنین با صدور فرمانی سرلشکر جواد الدراجی، فرمانده نیروهای حافظ قانون را به دلیل ناتوانی در جلوگیری از آتش زدن مقر حزب دموکرات کردستان در بغداد از سمت خود برکنار کرد.

همچنین بخوانید

واکنش حزب دموکرات، زیباری، الحشد الشعبی، و نیروهای سیاسی به حمله به دفتر حزب دموکرات در بغداد

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا