شرط کمیسیون امنیت پارلمان عراق برای خروج نیروهای ارتش و الحشد الشعبی از داخل شهرها

کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در بازدید از استان صلاح الدین برای خروج یگان‌های الحشد الشعبی و ارتش از شهرها شرطی تعیین کرد.

میدل ایست نیوز: کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در بازدید از استان صلاح الدین برای خروج یگان‌های الحشد الشعبی و ارتش از شهرها شرطی تعیین کرد.

این کمیته پارلمانی که به دستور «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان برای بررسی حادثه الفرحاتیه که منجر به کشته شدن 8 نفر و مفقود شدن 4 تن دیگر شده ، به استان صلاح الدین سفر کرده است، در کنفرانسی مطبوعاتی تصریح کرد: این کمیته اقداماتی فرمانده کل نیروهای مسلح در رابطه با حادثه الفرحاتیه را پیگیری می‌کند و به اظهارات خانواده‌های قربانیان گوش خواهد داد و با افسران مسئول امنیت این منطقه برای دستیابی به نتیجه نهایی، تحقیق خواهد کرد.

«محمد رضا»، رئیس این کمیته پارلمانی در ادامه گفت: الکاظمی دستور داده تا گردانی از تیپ نهم پیاده نظام برای کنترل امنیت و حفاظت از اهالی عازم این منطقه شوند.

وی با تاکید بر اینکه نمی توان یگان‌های الحشد الشعبی و ارتش را از استان صلاح الدین خارج کرد، اظهار داشت: همه این گروه‌ها در آزادسازی این مناطق از چنگال گروه تروریستی داعش مشارکت داشته اند.

این عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اظهار داشت: خارج کردن نیروهای ارتش، الحشد الشعبی و دستگاه مبارزه با تروریسم از شهرها و تحویل پرونده امنیت آن به پلیس فدرال و پلیس محلی در گرو توانمندی وزارت کشور در تحویل‌گیری پرونده امنیتی همه استان‌ها و نه فقط صلاح الدین است.

نخست‌وزیر عراق یپشتر در سفر به منطقه الفرحاتیه استان صلاح الدین با خانواده‌های داغدیده دیدار و در مجلس ترحیم افراد جان باخته حضور پیدا کرده بود.

الکاظمی در این سفر خطاب به خانواده‌های داغدیده گفت که فرزندان به قتل رسیده شما فرزندان ما هستند و اجازه نخواهیم داد خون‌شان به هدر برود و دستور تقویت حضور نیروهای امنیتی و تامین حفاظت بیشتر از این منطقه صادر شده است.

وی همچنین اظهار داشت: حق افراد کشته شده توسط قانون اخذ خواهد شد و تحقیقات در این باره آغاز شده و من شخصا این پرونده را پیگیری می‌کنم همچنین به زودی جانیان به سزای جنایت خود خواهند رسید.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد که تروریسم هرچقدر که برای نفوذ و رخنه تلاش کند، هیچ جایی در عراق نخواهد داشت.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن