پارلمان عراق: نتایج تحقیقات جنایت الفرحاتیه طی دو روز آتی اعلام می‌شود

در حالی که ساکنان منطقه الفرحاتیه منتظر اعلام نتایج تحقیقات جنایت روز شنبه گذشته هستند، رهبران قبیله‌ای تاکید می‌کنند که این جنایت به دلیل وجود عناصر «غیرمنضبط» وابسته به گروه‌های مسلح اتفاق افتاده است.

میدل ایست نیوز: در حالی که ساکنان منطقه الفرحاتیه استان صلاح الدین عراق منتظر اعلام نتایج تحقیقات جنایت روز شنبه گذشته هستند، جنایتی که منجر به جان باختن 12 غیرنظامی از جمله 4 نوجوان شده است، رهبران قبیله‌ای تاکید می‌کنند که این جنایت به دلیل وجود عناصر «غیرمنضبط» وابسته به گروه‌های مسلح اتفاق افتاده است.

در همین رابطه، «بدر الزیادی»، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تاکید کرد دو کمیته تحقیقات در این باره تشکیل شده است، کمیته نخست به دستور «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق و کمیته دوم به دست «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان که یک روز پس از این جنایت به الفرحاتیه سفر کرده و در جریان کامل اطلاعات امنیتی و اظهارات خانواده‌های داغدیده قرار گرفتند.

وی افزود: کمیته تحقیقات پارلمان به واسطه ادله و شاهدان عینی اطلاعات دقیقی درباره این جنایت و عاملان آن به دست آورده است که نشان می دهد گروه تروریستی داعش در این جنایت دست نداشته بلکه عناصر وابسته به یک گروه مسلح دست به این جنایت زده اند و طی دو روز آینده نتایج تحقیقات اعلام خواهد شد.

الزیادی افزود: کمیته پارلمانی تحقیقات کوتاهی نهادهای موجود در این منطقه را مشخص کرده و به همراه گزارش مفصلی به ریاست پارلمان ارسال خواهد کرد تا وی نیز نتایج به فرماندهی کل نیروهای مسلخ، وزارت دفاع و کشور اعلام کند.

از سوی دیگر، «صلاح الدین مروان الجباره»، سخنگوی عشایر استان صلاح الدین اعلام کرد: جنایت منطقه الفرحاتیه به دلیل وجود عناصر غیرمنضبط در گروه‌ مسلح حاکم بر این منطقه اتفاق افتاده است.

وی ضمن ابراز نگرانی نسبت به وخیم‌تر شدن وضعیت امنیتی این منطقه در پی جنایت الفرحاتیه، اظهار داشت: بدون اعلام نتایج تحقیقات و معرفی عاملان جنایت، خون شهروندان مقتول به هدر می رود و این امر بر صلح و آرامش اجتماعی تاثیرگذار خواهد بود.

«فالح الفیاض»، رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق شب دوشنبه از وجود تماس‌هایی با فرماندهان عصائب اهل الحق با هدف دستیابی به عاملان جنایت الفرخاتیه خبر داد و افزود: فرمانده تیپ 42 الحشد الشعبی(مسئول امنیت منطقه الفرحاتیه) اعلام کرده آماده است تا همکاری لازم را تحقیقات درباره این جنایت انجام دهد.

الفیاض همچنین تاکید کرد که شیخ قیس الخزعلی، دبیرکل جنبش عصائب اهل حق متعهد شده تا بر عامل جنایت الفرحاتیه سرپوش نگذارد و تاکید کرد که دست الحشد الشعبی در دستیابی به عامل این جنایت چه از میان نیروهای الحشد الشعبی (عصائب اهل حق) باشد و یا نیروهای امنیتی باز است چرا که نمی توان بازگشت مجدد ترور به صحنه عراق را پذیرفت.

همچنین بخوانید

الفیاض: مقر الحشد الشعبی به خارج از منطقه الخضرا منتقل می‌شود/ اظهارات زیباری علیه حشد لغزش زبانی بود

 

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربی الجدید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن