انصار الله: در صورت وقوع هر درگیری با اسرائیل، با تمام توان از فلسطین و لبنان پشتیبانی می کنیم

عضو شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد که انصار الله در صورت وقوع هر درگیری با اسرائیل، از فلسطین و لبنان با هر آنچه در توان دارد پشتیبانی خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: «محمد علی الحوثی»، عضو شورای عالی سیاسی یمن وابسته به گروه انصار الله یمن تاکید کرد که انصار الله در صورت وقوع هر درگیری با اسرائیل، از برادران فلسطینی و لبنانی خود با هر آنچه در توان دارد پشتیبانی خواهد کرد.

الحوثی در مصاحبه ای با شبکه خبری «المیادین»، گفت که اسرائیل اهمیت چندانی به عادی سازی روابط با «عبد ربه منصور هادی»، رئیس جمهوری مورد حمایت عربستان در یمن نمی دهد و تاکید کرد که توافق با امارات و بحرین نیز برای طرف های اسرائیلی اهمیت ندارد.

وی اشاره کرد که اسرائیل از طریق عادی سازی روابط با امارات و بحرین به دنبال جاسوسی در ایران و ایجاد جای پا در تنگه هرمز است.

عضو شورای عالی سیاسی یمن با اشاره به ورود سفیر ایران به یمن تاکید کرد اینکه سفیر ایران چگونه وارد صنعاء شده است را باید از ائتلاف عربی پرسید چرا که او مورد استقبال انصار الله است.

پیش از این گروه انصارالله یمن گفته بود که امارات متحده عربی، کارشناسان اسرائیلی را به جزیره استراتژیک سقطری در اقیانوس هند فرستاده است.

«هاشم سعد السقطری»، فرماندار مجمع الجزایر سقطری، در اظهاراتی به خبرگزاری یمن “سبأ” تاکید کرد که کشورهای ائتلاف متجاوز، و پشت سر آنها امریكا و اسرائیل، نسبت به سرزمین سقطری كه در طول تاریخ مهاجمان را نپذیرفته است، جاه طلبی دارند و خاطرنشان كرد كه امارات متحده عربی از آغاز حمله به كشور در رابطه با ایجاد پایگاه نظامی و استقرار شبه نظامیان برای بی ثبات کردن امنیت و ثبات مجمع الجزایر سقطری، با توجه به اهمیت استراتژیک آن در اقیانوس هند فعالیت می کند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
اسپوتنیک عربی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن