اردوغان خطاب به مردم ترکیه: به هیچ وجه کالاهای ساخت فرانسه را نخرید

رئیس جمهور ترکیه در سخنانی خطاب به مردم این کشور اظهار داشت: به هیچ وجه کالاهای ساخت فرانسه را نخرید.

میدل ایست نیوز: «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه در سخنانی خطاب به مردم این کشور اظهار داشت: به هیچ وجه کالاهای ساخت فرانسه را نخرید.

وی افزود: «خطاب به تمام رهبران جهان می‌گویم؛ بیایید اگر در فرانسه علیه مسلمانان ظلم می‌شود با همکاری یکدیگر به آنها کمک کنیم. »

اردوغان در ادامه تصریح کرد: «این حملات با تشویق و حمایت رهبر فرانسه که به لحاظ عقلی نیاز به درمان دارد آغاز شده ‌است.»

رئیس جمهور ترکیه خاطرنشان کرد: «سیاست اسلام‌ستیزی و دشمنی با مسلمانان در برخی از کشورهای اروپایی توسط مقاماتی در سطح روسای دولت این کشورها حمایت می‌شود. »

وی خطاب به آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت: «گویا در کشور شما آزادی دین وجود داشت و دولت شما ضامن امنیت افرادی که فرایض دینی خود را به جا می‌آورند بود، پس چرا بیش از 100 نیروی پلیس به نماز صبح در یک مسجد یورش برد؟ شما تا کنون چنین مواردی را در مورد ترکیه ‌شنیده یا دیده‌اید؟ خیر، چون در ترکیه آزادی دین به معنای واقعی کلمه وجود دارد.»

رئیس جمهور ترکیه خطاب به رئیس جمهوری فرانسه اظهار داشت: «نژادپرستی و اسلام‌ستیزی یک حالت روان‌پریشی است که بدون توجه به شغل و موقعیت، توانایی‌های ذهنی و وجدان را دچار زوال می‌کند، شما فاشیست به معنای واقعی کلمه بوده و حلقه‌هایی از زنجیر نازیسم واقعی هستید.»

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
آناتولی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن