نتانیاهو مدعی پایان «انزوای جغرافیایی» اسرائیل شد

نخست وزیر اسرائیل مدعی شد که توافق نامه های عادی سازی روابط اسرائیل با سه کشور عربی به «انزوای جغرافیایی» اسرائیل پایان داد.

میدل ایست نیوز: «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسرائیل مدعی شد که توافق نامه های عادی سازی روابط اسرائیل با سه کشور عربی به «انزوای جغرافیایی» اسرائیل پایان داد.

او یکشنبه شب (26 اکتبر) در یک کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به یک تخته سفید که روی آن مسیرهای هوایی نشان داده شده بود گفت: «ما نقشه خاورمیانه را عوض می کنیم».

نخست وزیر اسرائیل افزود که کشورهای دیگری هم به روند عادی سازی روابط با اسرائیل خواهند پیوست.

وی تأکید کرد که پرواز هواپیماهای اسرائیلی از آسمان عربستان و بحرین و امارات «موجب صرفه زمانی و مالی» برای مسافران اسرائیلی به مقصد هند و کشورهای شرق آسیا می شود.

نتانیاهو درباره توافق با سودان نیز تأکید کرد به نفع اسرائیلی هایی خواهد بود که می خواهند برفراز دریای مدیترانه پرواز کنند و افزود: «با توافقی که با سودان کردیم می توانیم به راحتی به سمت غرب پرواز کنیم و از فراز چاد می توانیم تا برزیل و امریکای جنوبی برویم».

او همچنین خبر داد که هیئتی اسرائیلی طی چند روز آینده برای تکمیل مذاکرات با مقامات سودانی به خارطوم خواهد رفت.

این در حالی است که اعلام عادی سازی روابط ازجانب سودان موجب نارضایتی بسیاری گروه های سیاسی این کشور قرار گرفته است و بسیاری از آنها تأکید می کنند که دولت انتقالی سودان صلاحیت لازم برای تصمیم گیری درباره چنین موضوعی را ندارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
BBC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا