روسیه: موافق عادی سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی هستیم اما نباید فلسطین را فراموش کرد

سفیر روسیه در اسرائیل ضمن اعلام حمایت از توافق عادی سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی، برای کمک به حل درگیری فلسطین و اسرائیل اعلام آمادگی کرد.

میدل ایست نیوز: «آناتولی ویکتوروف»، سفیر روسیه در اسرائیل ضمن اعلام حمایت از عادی سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی، اظهار داشت که زمان حل قضیه فلسطین برای تحقق صلحی پایدار در منطقه رسیده است.

ویکتوروف در گفت وگویی با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: «عادی سازی روابط بین کشورهای منطقه با اسرائیل، به خودی خود اقدامی بسیار مثبت و مفید است و فقط می توان از آن استقبال کرد اما نباید فلسطین را فراموش کنیم. از این رو قطعا موافق عادی سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای همسایه هستیم چرا که زمان حل درگیری ها میان اسرائیل و فلسطین برای تحقق صلحی پایدار، فراگیر و با ثبات در منطقه ما رسیده است.»

سفیر روسیه در اسرائیل اشاره کرد که مسکو برای ارائه کمک فراگیر به سران اسرائیل و فلسطین برای برگزاری گفت وگوی مستقیم میان آنها آماده است.

پیش از این «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری امریکا اعلام کرد که سودان و اسرائیل نیز به توافق عادی سازی روابط رسیده اند.

مصر (در 1979)، اردن (در 1994)، امارات، بحرین و سودان (در 2020)، کشورهای عربی هستند که به ترتیب اقدام به عادی سازی روابط با اسرائیل کردند.

«ایلی کوهین»، وزیر اطلاعات اسرائیل فاش کرد که پس از انتخابات امریکا، 5 کشور عربستان، عمان، قطر، نیجریه و مراکش با اسرائیل توافق عادی سازی روابط امضا خواهند کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
اسپوتنیک عربی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن