دستگیری سرپرست سابق وزارت برق عراق به اتهام فساد

سرپرست سابق وزارت برق عراق و یکی از اعضای سازمان مشاوران نخست وزیری امروز به اتهام فساد دستگیر شد.

میدل ایست نیوز: برخی منابع عراقی امروز سه شنبه از دستگیری یکی از اعضای سازمان مشاوران نخست وزیری به اتهام فساد خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری های داخلی عراق به نقل از برخی منابع در دولت، کمیته مبارزه با فساد، «رعد الحارس»، مشاور نخست وزیری و سرپرست سابق وزارت برق را به اتهام فساد و با دستور قضایی دستگیر کرد.

دستور بازداشت این متهم طبق قانون 160 مصوب سال 1983 صادر شده است و براساس همین ماده قانونی مجازات او بین 5 تا 10سال زندان خواهد بود.

در همین راستا یک مسئول دولتی تاکید کرد که حارس به اتهام فساد مالی و تخلفات اداری در زمان سرپرستی وزارت برق عراق دستگیر شد.

وی اشاره کرد که کمیته مبارزه با فساد در حال حاضر، در حال کار بر روی پرونده های زیادی در مورد مقامات ارشد دولت است که برخی از آنها دارای پست های مهمی هستند و به محض اثبات شواهد و اتهامات، قرار بازداشت علیه آنها صادر می شود.

این منبع بیان کرد که «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیری عراق، دستورات قاطعانه ای برای کسانی که درگیر فساد هستند داده است، و این در حالیست که دولت، فشار زیادی از طرف برخی احزاب برای جلوگیری از دستگیری برخی شخصیت ها متحمل می شود.

پیش از این نیز نیروهای امنیتی عراق در ماه سپتامبر، «احمد الساعدی»، رئیس سازمان بازنشستگی و «شاکر الزاملی»، رئیس سازمان سرمایه گذاری بغداد را به اتهام فساد و سوء استفاده از مناصبشان دستگیر کرده بودند.

گفتنی است الکاظمی، کمیته تحقیقات در خصوص پرونده های بزرگ فساد و جرائم استثنایی تشکیل داده بود.

این کمیته به صورت مستقیم با دفتر نخست وزیری ارتباط دارد تا گزارش ها به صورت مستقیم به شخص نخست وزیری داده شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا