رسانه‌های ترکیه: امارات به عناصر پ ک ک در جنگ قره‌باغ سلاح می فرستد

رسانه‌های ترکیه اعلام کردند امارات متحده عربی برای حمایت از ارمنستان در جنگ علیه آذربایجان در منطقه قره‌باغ به مزدوران پ ک ک سلاح و مهمات ارسال کرده است.

میدل ایست نیوز: رسانه‌های ترکیه اعلام کردند امارات متحده عربی برای حمایت از ارمنستان در جنگ علیه آذربایجان در منطقه قره‌باغ به مزدوران پ ک ک سلاح و مهمات ارسال کرده است، مزدورانی که در کنار ارتش ارمنستان در قره‌باغ علیه ارتش آذربایجان مشغول نبرد هستند.

روزنامه Sabah ترکیه در گزارشی به نقل از اطلاعات به دست آمده از منابع و تحلیلگران امنیتی نوشت: اخیرا هواپیمای ترابری متعلق به یک شرکت یونانی که حامل تسلیحات و مهمات نظامی بود از فرودگاه امارت شارجه به پرواز درآمد و سپس در فرودگاه بین‌المللی سلیمانیه عراق فرود آمد و بعد از توقفی یک روزه به سمت فرودگاه زوارتنوتس ایروان حرکت کرد.

این روزنامه معروف ترکیه در ادامه نوشت: سلاح و مهمات موجود در این هواپیمای ترابری متعلق به شرکتی یونانی در ادامه به دست عناصر تروریستی PKK و KCKکه در نبرد قره باغ در کنار ارتش ارمنستان حضور دارند، رسانده شده است.

در همین رابطه، خبرگزاری DHA ترکیه هم تصریح کرد: امارات متحده عربی در چارچوب حمایت از اشغالگری ارمنستان در جنگ قره‌باغ علیه آذربایجان به وسیله یک شرکت هواپیمایی یونانی چندین مرتبه سلاح، مهمات و نفرات به ارمنستان گسیل کرده است.

PKK در کنار ارتش ارمنستان در جنگ قره‌باغ می‌جنگد

منابع رسمی جمهوری آذربایجان از حضور عناصر گروه تروریستی PKK در نبرد قره‌باغ خبر داده اند، در همین رابطه، شورای امنیت ملی آذربایجان به صراحت اعلام کرده است که برخی از عناصر این گروه تروریستی از عراق و سوریه به منطقه قره‌باغ انتقال داده شده‌اند تا در کنار ارتش ارمنستان بجنگند.

در این میان، شورای امنیت ملی آذربایجان حتی فایل‌های صوتی مکالمه بی‌سیمی عناصر PKK و گفت‌وگوی آنها درباره تلفات خود و ارتش ارمنستان در منطقه قره‌باغ را منتشر کرده است.

گفتنی است ترکیه مهم‌ترین حامی آذربایجان در جنگ قره‌باغ به شمار می‌رود به طوری که تقریبا از آغاز درگیری‌های جدید در این منطقه، هر هفته مقامات دولت ترکیه سفری به باکو داشته اند.

مناسبات سیاسی میان امارات و ترکیه در تناقض با رویدادها و بحران‌های منطقه است. در مساله سوریه، لیبی، مصر، یمن، فلسطین و حتی کودتای نافرجام ترکیه نیز جزو موضوعاتی است که دو کشور اختلاف نظر شدیدی باهم دارند.

در این بین، کودتای نافرجام که در ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ در ترکیه روی افتاد، نقطه عطفی و بزنگاهی در تاریخ مناسبات امارات و ترکیه بود چرا که بعضی از رسانه‌های نزدیک به اردوغان، امارات را به حمایت از این کودتا متهم کردند.

در پایان باید گفت که پیوند حزب عدالت و توسعه ترکیه به ریاست «رجب طیب اردوغان» با سازمان اخوان المسلمین یک پیوند تاریخی است که از دهه ۷۰ در دوره نخست وزیری « نجم الدین اربکان» به عنوان الگوی سیاسی اردوغان و پدر معنوی اسلام سیاسی در ترکیه آغاز شد، این در حالی است که امارات با اخوان المسلمین اختلاف و درگیری دیرینه دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
sabahTürkgün

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا