توافق عراق و عربستان برای تقویت مناسبات در 9 حوزه

عراق و عربستان امروز برای تقویت مناسبات در 9 حوزه از جمله نفت و بهداشت توافق کردند.

میدل ایست نیوز: عراق و عربستان امروز برای تقویت مناسبات در 9 حوزه از جمله نفت و بهداشت توافق کردند.

«احسان عبدالجبار اسماعیل»، وزیر نفت و رئیس هیات مذاکره‌کننده عراقی در نشست کمیته مشترک عراق و عربستان بر تمایل بغداد برای تقویت مناسبات دوجانبه با کشور برادر عربستان در همه زمینه‌ها از جمله اقتصاد، سرمایه‌گذاری، نفت، انرژی، صنعت، کشاورزی، بهداشت، آموزش و پرورش، محیط زیست و دیگر حوزه‌ها در راستای منافع مشترک دو کشور تاکید کرد.

وزیر نفت عراق تصریح کرد: این نشست در ارتباط با نشست‌های گذشته کمیته مذکور برگزار می‌شود و هدف از آن فعال‌سازی یادداشت‌های تفاهم و تقویت این روابط در انجام پروژه‌های جدید در زمینه اتصال خطوط برق دو کشور، صنایع پتروشیمی و سرمایه‌گذاری در حوزه گاز است که طرف سعودی تمایل واقعی برای همکاری و حمایت لازم در این باره از خود نشان داده است.

از سوی دیگر، امیر عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان بر تمایل ریاض برای گسترش مناسبات و تداوم آن و نیز تلاش در تسریع اجرای پروژه‌های دوجانبه در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

«بندر بن ابراهیم الخریف»، وزیر صنعت و رئیس هیات سعودی ضمن اشاره به اهمیت تقویت مناسبات دوجانبه میان عراق و عربستان ابراز امیدواری کرد که این مذاکرات منجر به پروژه‌های سرمایه‌گذاری چشمگیر در همه زمینه‌ها شود.

هیات سعودی که صبح امروز وارد بغداد شد، شامل مسئولانی از وزارت بهداشت، برق، نفت، صنعت، محیط زیست و شماری از مدیران شرکت‌های سعودی مهم است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا