پادشاه عربستان: آزادی بیان نباید ابزاری برای نفرت پراکنی باشد

پادشاه عربستان در گفت وگویی تلفنی با صدراعظم آلمان انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام (ص) و عملیات تروریستی در فرانسه و اتریش را محکوم کرد.

میدل ایست نیوز: «سلمان بن عبدالعزیز آل سعود»، پادشاه عربستان در گفت وگویی تلفنی با «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان تاکید کرد که آزادی بیان نباید ابزاری برای نفرت پراکنی باشد.»

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) خبر داد که پادشاه این کشور، تماسی تلفنی از صدر اعظم آلمان دریافت کرد و دو طرف در این مکالمه به رایزنی در خصوص روابط دوجانبه و راه های تقویت آن در همه زمینه ها و حمایت از تلاش ها در جهت موفقیت آمیز بودن نشست گروه 20 که 21 و 22 نوامبر در عربستان برگزار خواهد شد، پرداختند.

ملک سلمان ضمن محکوم کردن شدید انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام (ص)، عملیات تروریستی اخیر در فرانسه و اتریش را نیز به شدت محکوم کرد.

وی گفت: آزادی بیان باید ارزشی اخلاقی باشد که احترام و همزیستی بین ملت ها را گسترش دهد نه ابزاری که نفرت پراکنی کند و موجب درگیری فرهنگی و تمدنی شود.

پادشاه عربستان همچنین به اهمیت تقویت روابط نزدیک بین پیروان ادیان و تمدن ها، گسترش ارزش های مدارا و اعتدال، و ترک همه انواع شیوه های نفرت پراکنی، خشونت و افراط گرایی اشاره کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
cnn عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا