نماینده کُرد پارلمان عراق: اربیل توافقی 50 ساله با ترکیه برای صادرات نفت امضا کرد

یک نماینده کُرد پارلمان عراق از وجود توافقی میان اربیل و آنکارا برای فروش نفت بدون اطلاع بغداد به مدت 50 سال خبر داد.

میدل ایست نیوز: «هوشیار عبدالله»، نماینده کُرد پارلمان عراق از وجود توافقی میان اربیل و آنکارا برای فروش نفت بدون اطلاع بغداد به مدت 50 سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بغداد الیوم، عبدالله در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: دولت محلی اقلیم کردستان به چیزی به نام قانون بودجه باور ندارد و به دلیل نبود حساب‌‌رسی‌های پایان سال، هیچ گونه شفافیتی در هزینه‌کرد بودجه وجود ندارد.

وی افزود: میادین نفتی و گذرگاه‌های مرزی اقلیم کردستان میان دو حزب دموکرات و اتحادیه میهنی تقسیم شده است و نفت از طریق گذرگاه‌های مرزی غیررسمی قاچاق می‌شود.

عبدالله اظهار داشت: توافقی به مدت 50 سال میان ترکیه و اقلیم کردستان برای فروش نفت اربیل به آنکارا وجود دارد و در این خصوص لوله‌های انتقال نفت را هم تعبیه کرده‌اند بدون اینکه این توافق به تایید پارلمان اقلیم کردستان برسد و یا حتی دولت مرکزی عراق اطلاعی از آن داشته باشد.

«لاهور شیخ جنگی»، رئیس مشترک اتحادیه میهنی کردستان پیشتر در دیدار با «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق، هیات اعزامی اربیل برای مذاکره با بغداد را مسئول عدم درج حقوق کارمندان در قانون استقراض دانست؛ قانونی که تصویب آن بدون موافقت نمایندگان کُرد در پارلمان، واکنش شدید مقامات اربیل را در پی داشت.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا