اولین گروه از نیروهای امریکایی، عراق را ترک می کند

سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق از آماده شدن اولین گروه از نیروهای امریکایی برای خروج از عراق خبر داد.

میدل ایست نیوز: سرلشکر «تحسین الخفاجی»، سخنگوی رسمی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق امروز جمعه اعلام کرد که اولین گروه از نیروهای امریکا بر اساس توافق با واشنگتن، عراق را ترک می کند.

الخفاجی توضیح داد که نیروهای امریکایی در عراق رزمی نیستند و تنها نیروهایی هستند که به حملات هوایی علیه داعش، پشتیبانی لجستیکی و مشاوره اقدام می کنند.

وی با اشاره به آماده شدن این تعداد از نیروها برای ترک عراق، تاکید کرد که امروز 500 نفر از نیروهای امریکایی بر اساس توافق اخیر میان بغداد و واشنگتن آماده خروج از عراق می شوند.

سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق گفت که خروج نیروهای امریکایی از عراق طبق یک برنامه زمانی بین عراق و ایالات متحده امریکا و با توجه به زمان بندی مشخص در یک دوره بسیار کوتاه انجام می شود.

پیش از این «فؤاد حسین»، وزیر امور خارجه عراق در کنفرانس مطبوعاتی در روز چهارشنبه گفته بود که نخست وزیری عراق و وزیر امور خارجه امریکا در گفت وگو با یکدیگر بر سر خروج 500 نفر از نیروهای امریکایی در عراق به توافق رسیدند.

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق اعلام کرد که شمار نیروهای امریکایی در عراق به 2 هزار و 500 نفر رسیده است که آنها نیز نیروهای رزمی نیستند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 6 =

دکمه بازگشت به بالا