گفت وگوی وزرای امور خارجه اردن و کویت درباره مسائل منطقه

وزرای امور خارجه اردن و کویت در گفت وگویی درباره مسائل منطقه ای و راه های عبور از چالش ها رایزنی کردند.

میدل ایست نیوز: «ایمن الصفدی»، وزیر امور خارجه اردن و «احمد ناصر المحمد الصباح»، وزیر امور خارجه کویت، درباره آخرین تحولات منطقه و راه های عبور از چالش های منطقه ای که منجر به حل بحران ها، تحقق امنیت و ثبات و خدمت به مسائل و منافع کشورهای عربی می شود، رایزنی کردند.

طبق بیانیه صادره از وزارت خارجه اردن، الصفدی و الصباح طی گفت وگویی درباره محوریت قضیه فلسطین، لزوم فعالسازی تلاش های برای تحقق صلح عادلانه و فراگیر بر اساس ایجاد دو کشور که برپایی کشور مستقل و دارای حاکمیت فلسطین را بر اساس مرزهای 4 ژوئن 1967 به پایتختی قدس شرقی بر اساس قوانین بین المللی و طرح صلح عربی مجسم می کند، گفت وگو کردند.

وزرای امور خارجه اردن و کویت بر وابستگی متقابل امنیت کشورهای عربی، مخالفت با مداخلات خارجی در امور کشورهای عربی و ایجاد روابط منطقه ای بر اساس اصول حسن همجواری و احترام متقابل تاکید کردند.

دو طرف همچنین بر تداوم تلاش با جامعه بین المللی برای مبارزه با تروریسم و فرهنگ نفرت که با تمام ارزش های انسانی مغایرت دارد و هیچ ارتباطی با دین حنیف اسلام، ارزش های صلح و احترام به دیگران ندارد تاکید کردند.

الصفدی و الصباح بر سر تداوم هماهنگی ها و ارتباط در تلاش ها برای خدمت به منافع مشترک و مقابله با چالش های کنونی به توافق رسیدند.

دو طرف همچنین بر سر سازوکارهای تقویت همکاری های دوجانبه و تعمیق هماهنگی ها در برابر مسائل منطقه ای و پیشبرد هماهنگی ها به سوی افق هایی گسترده تر که نمایانگر استحکام روابط برادرانه تاریخی استراتژیک بین دو کشور است گفت وگو کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا