پس از سه سال حضور؛ دستور الکاظمی برای خروج تیپ ویژه نخست وزیری از کرکوک

یک منبع مطلع از دستور فرمانده کل نیروهای مسلح عراق برای خروج تیپ ویژه نخست وزیری از کرکوک و استقرار در پایگاه نظامی K1 خبرداد.

میدل ایست نیوز: یک منبع آگاه امروز یکشنبه فاش کرد که «مصطفی الکاظمی»، فرمانده کل نیروهای مسلح و نخست وزیری عراق دستور عقب نشینی تیپ ویژه وابسته به نخست وزیری از ایست و بازرسی ها و حومه شهر کرکوک به پایگاه نظامی K1 را صادر کرده است.

این منبع در گفت وگویی با پایگاه خبری «بغداد الیوم» گفت: تصمیمی مبنی بر عقب نشینی نیروهای تیپ 61 ویژه نخست وزیری از ایست و بازرسی ها و حومه شهر کرکوک و استقرار آنها در پایگاه نظامی K1 از سوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اتخاذ و دستور آن صادر شد.

وی اشاره کرد که نیروهای پلیس محلی جای نیروهای خارج شده را خواهند گرفت و گفت که این تصمیم در انتظار توافق مولفه ها در کرکوک برای اجرا است.

پیش از این فرمانده نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان در جنوب و غرب کرکوک اعلام کرد که تلاش ها و اقدامات برای بازگشت این نیروها به کرکوک و دیگر مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد ادامه دارد.

لازم به ذکر است که پس از وقایع 16 اکتبر 2017 و اعمال سلطه و کنترل دولت مرکزی عراق بر کرکوک و دیگر مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد با استقرار نیروهای عراقی در این مناطق، نیروهای کرد و بخشی از ساکنین کرد، این مناطق را ترک کردند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا